Sulev LuikFoto: Tallinnfilm / Filmiarhiiv
Katrin Helend-Aaviku 16. aprill 2020 14:51
Täna on Sulev Luige sünniaastapäev. Taasavaldame Õhtulehe arhiivist 16.04.2019 ilmunud loo. 

„Kuramus, ei tule välja,“ võib kuulda-näha Sulev Luike ütlemas Eesti Televisiooni arhiivi talletatud saates. Ta on just sügava kurguhäälega väga täpselt jäljendanud luige kutsuvat hüüdu. „Näe, lendaski üks kohale… Ma oskasin enne luige häält teha, aga praegu ei tule välja hästi. Kunagi Kehtna mõisa pargis olid luiged tiigi peal. Andsime seal kontserti ja ma läksin öösel sinna tiigi äärde. Ja hakkasin luige häält tegema. Ja üks tuli tiigist välja. Tükk aega seisime niimoodi vastastikku ja ta kuulas, kuidas ma luige häält tegin.“ Näitleja laseb lendu veel ühe, äravahetamiseni sarnase luigehäälitsuse. „Ei tule välja.“

Estragoni osa lavastuses „Godot'd oodates“, Luarvik mängufilmis „Hukkunud alpinisti hotell“, Raimond Valgre lavastuses „Valge tee kutse“ – see on vaid käputäis Sulev Luige suurepäraseid osatäitmisi paljude seast. Saladuslik, ebamaine, väga omapärane, tulnukalik, tundlik, poeetiline, nukker, vaimukas, vaikne, sõbralik, enda vastu väga nõudlik – ka need on vaid osa omadussõnu, millega kaasteelised on teda kirjeldanud. Andekas niikuinii.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

Andres 16. aprill 2020 17:07
Luarvik Luarvik. Klassika.
to jokerma 17. aprill 2019 07:01
Seda, millele viidata püüate, ütlesid mõrvarid kohtus, et oma jõhkrat kuritööd põhjendada ja kergemat karistust saada. Sulev Luik läks hilisel õhtutunnil jalutama ja koduõuelt lõkketuld nähes lihtsalt inimestega vestlema ja ehk ka oma uue rolli jaoks, mida just ette valmistas, ainest saama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS