Film

Täna on 22 aastat tagasi lahkunud näitleja Sulev Luige 65. sünniaastapäev

TÄNA SAANUKS TRAAGILISE SAATUSEGA NÄITLEJA 65: „Kui ma tuleksin tagasi, oleksin luik. Ilma Sulevita.“ (12)

Katrin Helend-Aaviku, 16. aprill 2019, 00:01
Sulev LuikFoto: Tallinnfilm / Filmiarhiiv
„Kuramus, ei tule välja,“ võib kuulda-näha Sulev Luike ütlemas Eesti Televisiooni arhiivi talletatud saates. Ta on just sügava kurguhäälega väga täpselt jäljendanud luige kutsuvat hüüdu. „Näe, lendaski üks kohale… Ma oskasin enne luige häält teha, aga praegu ei tule välja hästi. Kunagi Kehtna mõisa pargis olid luiged tiigi peal. Andsime seal kontserti ja ma läksin öösel sinna tiigi äärde. Ja hakkasin luige häält tegema. Ja üks tuli tiigist välja. Tükk aega seisime niimoodi vastastikku ja ta kuulas, kuidas ma luige häält tegin.“ Näitleja laseb lendu veel ühe, äravahetamiseni sarnase luigehäälitsuse. „Ei tule välja.“

Estragoni osa lavastuses „Godot'd oodates“, Luarvik mängufilmis „Hukkunud alpinisti hotell“, Raimond Valgre lavastuses „Valge tee kutse“ – see on vaid käputäis Sulev Luige suurepäraseid osatäitmisi paljude seast. Saladuslik, ebamaine, väga omapärane, tulnukalik, tundlik, poeetiline, nukker, vaimukas, vaikne, sõbralik, enda vastu väga nõudlik – ka need on vaid osa omadussõnu, millega kaasteelised on teda kirjeldanud. Andekas niikuinii.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

23. september 2017, 00:01
Mis needus laastas lavaka andekaimat lendu?
13. november 2009, 00:00
"Hukkunud Alpinisti hotell" värskendas pilku ja sõna
29. juuni 2007, 00:00
Sulev Luige mõrvamüsteerium
16. aprill 2004, 00:00
«Ära sa kellelegi ütle, aga mina tahan näitlejaks minna.»

12 KOMMENTAARI

t
to jokerma 17. aprill 2019, 07:01
Seda, millele viidata püüate, ütlesid mõrvarid kohtus, et oma jõhkrat kuritööd põhjendada ja kergemat karistust saada. Sulev Luik läks hilisel õhtutunnil jalutama ja koduõuelt lõkketuld nähes lihtsalt inimestega vestlema ja ehk ka oma uue rolli jaoks, mida just ette valmistas, ainest saama.
j
jokerma 17. aprill 2019, 00:20
ilma asjata ei tapeta kedagi....jutud käisid,et Luik olevat.......
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee