Blogiauhindade peakorraldaja Mari-Leen AlbersFoto: Meelis Tomson
Ohtuleht.ee 15. aprill 2019 14:55
Ligi kolm kuud väldanud registreerimine Eesti Blogiauhindadele on lõppenud. Peagi algab hääletusvoor ja auhindu jagatakse juunis Vaba Lava teatrikeskuses.

„Hetkel on meil üle vaadata 171 rida osalisi,“ ütleb blogiauhindade korraldaja Mari-Leen Albers. „See tähendabki seda, et vaatame üle kõik kirja pandud blogid – kas nad on ehk kogemata topelt registreerunud, kas nad ikka kvalifitseeruvad (tänavu polnud lubatud osaleda Instagrami või YouTube’i kanaliga – toim.), kas nad on õiges kategoorias. Küsime vajadusel täiendavaid küsimusi ja lööme listid lukku, et hääletus saaks alata.“

Hääletamine kestab terve mai kuu, mil igas kategoorias saab enda kolm lemmikut valida ja neile oma poolt hääle anda. Rahva lemmiku tiitli pälvib enim hääli saanud blogija, olenemata kategooriast kus ta osaleb.

Žüriile esitatakse kõik registreeritud tööd ilma nimede ja linkideta, et vältida eelarvamusi. „Ma ei saa öelda, et meil oleks eelžürii, aga ka need postitused vaatame enne žürii ette saatmist kriitiliselt üle. Lihtsalt selleks, et vältida nö valesti registreeritud postitusi, et naljakaimate postituste all ei oleks retseptipostitusi või näiteks parim fotopostitus eeldab ikka sinu enda loodud sisu, mitte et oled leidnud internetist inspiratsioonipilte, mida lugejatega jagad,“ selgitab Albers.

Kui ka hääletus on lõpule jõudnud, võib hakata kleite valima, sest siis pole blogiauhindade jagamiseni enam palju jäänud. Uuendusena saab sel aastal ka kõikide blogijatega, kes on selleks soovi avaldanud, kohtuda ja pilti teha. Meet&Greet kohtumist veab blogija Miiu ehk Mirjam Hunt.

Eesti Blogiauhindasit jagatakse juba viis aastat. Muudatusi on läbi viidud igal aastal ja proovitud leida parimaid variante. Tänavu on kaasatud ka omaala spetsialistidest koosnev žürii, mitu erikategooriat ja lisatud on meet&greet, kus saab tutvuda oma lemmikblogijatega. EBA 2019 auhindade jagamine toimub 15.06.2019 algusega kell 18 Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses ja on kõikidele huvilistele tasuta.