Inimesed

Henn Põlluaas: „Ega meedia räägiks EKREst nii palju, kui Mart ja Martin Helme teinekord reljeefselt ei väljenduks.“ (100)

Rainer Kerge, 13. aprill 2019 01:06
XIV Riigikogu esimees Henn Põlluaas.Foto: Martin Ahven

Praegu veel on riigikogu esimehe töölaual istungitesaalis märkmeleht meeldetuletustega: „Löö pärast hääletust haamriga“ ja „Ütle istungi lõpus, et istung lõppes“. „Nende ja veel mitme reegli vastu ei tohi eksida, aga eks need jäävad üsna kiiresti meelde ka,“ ütleb Henn Põlluaas, vastvalitud riigikogu esimees, EKRE fraktsiooni liige.

Miks just teist sai riigikogu esimees? Küllap arutati koalitsiooniläbirääkimistel erinevaid võimalusi.

Erinevaid spiikrikandidaate läbi ei käinud. Kokkulepe oli, et peaminister tuleb kõige suuremast erakonnast ehk Keskerakonnast, suuruselt teine partei saab riigikogu spiikri ja kolmas esimese asespiikri koha. EKRE leidis üksmeelselt, et mina oleksin päris hea kandidaat ning koalitsioonipartnerid olid sellega päri.

 

Teid on iseloomustatud kui üsna mugavat, et mitte öelda pisut laiska inimest. Kas teile tegi riigikogu esimehe ameti vastuvõtmise lihtsamaks asjaolu, et ministri tööga võrreldes on see üsna rahulik positsioon?

Ma ei usu, et mulle pakuti spiikri ametit selle pärast, et ma oleks väga mugav ja laisk. Olen ma ju enne riigikogu olnud Saue linnapea ja muidki tegemisi on olnud väga palju. Ega edu tule, kui sa oled väga mugav ja laisk.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.11.2019
ÕL ARHIIV | ÜLLATAV PÖÖRE: sissisõda pidanud omavalitsusjuhist Mart Järvikust võib saada minister, kes sööstab maaelu päästma
14.04.2019
BAARI-MADISE BLOGI | Ähh, uue valitsuse kirumine on kui kraanikaussi kusemine
11.04.2019
ANALÜÜS | Uue riigikogu koosseisu teledebatis sai enim sõna EKRE
11.04.2019
Jüri Ratas: koalitsioonilubaduste täitmiseks sellel aastal raha ei jätku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee