Teater

Raadioteatri näitlejaauhinna laureaat Jan Uuspõld: pean Raadioteatri rolli üheks oma parimaks tööks üldse (11)

Keit Paju, 12. aprill 2019 15:52
Jan Uuspõld sai Raadioteatri preemiaFoto: Robin Roots

Raadioteatri sünnipäeval ja Eesti esimese raadioreporteri Felix Moori sünniaastapäeval anti tema bareljeefi ees kätte ERR-i Raadioteatri näitlejapreemia auhind, mille pälvis tänavu Jan Uuspõld järjejutu “Põrgupõhja uus Vanapagan” eest. “See tähendab minu jaoks väga palju. Ma olen kunagi ammu-ammu saanud ka ühe raadioteatri preemia (2001. aastal - toim.). Nüüd, seoses “Põrgupõhja uue vanapagana” lugemisega tunnen, et jah, ma olen selle õigusega saanud, sest see tuli mul enda arvates ka hästi välja,” sõnab Uuspõld.

“Ei taha siin ennast kiita, aga lihtsalt püüan kuidagi objektiivne olla. Ma pean seda oma üheks parimatest töödest üldse, mitte ainult raadios, vaid kokku lugedes kõiki rolle, nii teatris, kinos kui muusikas,” ütleb Uuspõld.

Auhinna üleandmiseks korraldasid kolleegid ja Lydia Rahula poistekoor Uuspõllule üllatuse, millest näitleja ise viimse hetkeni teadlik ei olnud. Uuspõllu sõnul tuli üritus talle väga suure üllatusena. “Mind kutsuti siia kohale, aga ma täpselt ei teadnud miks. Väga kavalalt tehtud! Nii suur vastuvõtt ja tseremoonia, koor puha! Seda ma elu sees ei oleks osanud oodata!” rõõmustab ta. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee