Rahvamass Nipsey sarka viimsele teele saatmas.Foto: Reuters/Scanpix
Saund
13. aprill 2019, 12:00

Mõrvatud räpparit mälestas koguni Obama, kuid matustel tapeti inimene (4)

31. märtsil tapetud USA räppari Nipsey Hussle'i ärasaatmisel puhkes taas vägivald - üks inimene sai surma ja kolm vigastada.

Ajakirja People teatel toimus intsident neljapäeva õhtul matuserongkäigus, mis oli enam kui 40 kilomeetri pikkune. Leinajatest sõitis mööda hall Hyundai, kust avati tuli. Los Angelese politseiülem Michael Moore kommenteeris Twitteris, et ohvrid olid kolm mustanahalist meest ja üks mustanahaline naine vanuses 30-50 eluaastat. „Üks neist on kahjuks surnud.“

„Me peame sellele arutule vägivallale lõpu tegema,“ anus Moore. 

Traagiliste tagajärgedega tulistamine leidis aset vaid mõni tund pärast emotsionaalset ärasaatmist Los Angelese hiiglaslikus Staples Centeris, kus Nipsey mälestuseks esines soulilegend Stevie Wonder. Nipsey (õige nimi Ermias Joseph Asghedom) elukaaslane ja tema kaheaastase poja ema Lauren London luges saali kogunenud 21 000 inimesele ette mobiilisõnumi, mis ta oli oma kallimale 21. jaanuaril kirjutanud. 

 
 
 
View this post on Instagram

King Ermias! Love you forever and even after that

A post shared by Lauren London (@laurenlondon) on

„Ermias magas ühel hommikul ja ma vaatasin teda, sest mulle meeldis teda magavana vaadata, ja ma kirjutasin talle sõnumi, et ta saaks üles ärgates seda lugeda,“ vahendab People leinava naise sõnu.

„Tahan, et sa teaksid, et tunnen sinu seltsis olles oma südames tõelist rõõmu," kirjutas Lauren tookord oma elukaaslasele. „Sinu juuresolek on otsekui kilp mu kohal, tunnen end sinu seltsis täielikult iseendana. Sa oled teinud minust naiselikuma naise. Sa oled mulle andnud võimaluse üht meest tõeliselt armastada.“

Nipsey Hussle'ile avaldas järelehüüde koguni Barack Obama. Matustel ette loetud kirjas tunnistas USA ekspresident, et polnud räppariga kohtunud, kuid teadis tema muusikat tänu oma tütardele. Pärast Nipsey surma sai Obama teada, kuivõrd suure muutuse räppar oli oma elus teinud ning kuivõrd palju kogukonna heaks korda saatis. „Enamik inimesi vaatab tema kodukanti Crenshaw'd ja näeb vaid kampu, kuule ja meeleheidet, kuid Nipsey nägi potentsiaali. Ta nägi lootust. Ta nägi kogukonda, mis oma vigadele vaatamata õpetas talle sitkust.“