Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Mõtlesin endale kiirabi kutsuda, sest lõpututest oksekrampidest oli roietesse terav valu löönud (37)

Helen Kõpp, 13. aprill 2019, 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Olen sel hooajal haiguste kohta õppinud, et desinfitseeri käsi palju tahad, kui haigus tulla tahab, tuleb see nagunii. Ma olen suur käte desinfitseerimise fänn. Kui Carmen sündis, pesin käsi eriti hoolikalt ning hankisin desinfektandid autosse, mida kasutasin pärast igat jalutuskäiku enne Carmeni katsumist. Ma pole mingi bakterifriik, aga hirmus kogemus beebi nahalööbega lastehaiglas tegi mind ettevaatlikumaks.

Tegelikult on bakterid just väga vajalikud, sest need aitavad immuunsüsteemi käivitada ja korras hoida (lapsed söövad samadel põhjustel ka muru ja liiva). Aga selliseid patogeene, mis minu ja Carmeni elu viimastel kuudel on takistanud, ma kardan.

Kõigepealt teen selgeks definitsioonid. Viirus ning bakter on erinevad mõisted. Külmetusviiruse vastu ravi pole (peale mõne haiguse vastu ennetava vaktsineerimise). Viiruse ravi on sümptomaatiline ning lõpuks sõltub organismist, millal ta haigusest jagu saab. On olemas küll antiviraalsed ühendid, kuid biomeditsiinist räägin ma ehk teinekord, sest see on väga lai teema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. juuni 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Kas eestlased peavadki välja surema, sest mõnedel meestel puudub pereloomise instinkt?
8. juuni 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Süda hüppab rõõmust, teades, et kurnav aeg ongi nüüdseks lõppenud
25. mai 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei hakka käruga bussist väljudes abi paluma, kui just mõnda kulturisti ei silma
18. mai 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | PALJASTUS: Kuidas ma tegelikult oma Kalvi-Kallega tutvusin

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee