Teater

GALERII | Rahvusooper Estonia tähistas kauaaegse estoonlase Ago-Endrik Kerge 80. sünnipäeva (2)

Toimetas Andra Nõlvak, 10. aprill 2019 21:15
Ago-Endrik Kerge sünnipäevFoto: Jörgen Norkroos
Täna tähistas Rahvusooper Estonia tantsija, ballettmeistri, lavastaja ja näitleja Ago-Endrik Kerge 80. sünnipäeva oma menulavastusega „Minu veetlev leedi“.

Lavastaja Ago-Endrik Kerge on öelnud: „Selle muusikali juures võlus mind eelkõige klassika. Tükid, mis on olnud laval kümneid ja isegi sadu aastaid – neil on oma väärtused ja omadused, mis lubavad neid erinevatel aegadel erinevale publikule ikka ja jälle mängida. /…/ Tulevad uued lavastajad ja uued noored näitlejad ning neil on alati midagi uut publikule öelda. Ka mina püüan oma lavastust natuke teistmoodi teha, sest inimlikke suhteid võib mitut moodi lahata, inimtunnete diapasoon on niivõrd mitmekesine ja rikas, et see võimaldab erisuguseid lahendusi.“

Juubeliõhtul oli publiku ees Janne Ševtšenko, René Soom, Priit Volmer, Riina Airenne, Helgi Sallo ja paljud teised. Dirigeeris Jüri Alperten.

Ago-Endrik Kerge lõpetas 1959. aastal Tallinna Koreograafiakooli ning jätkas balletitantsijana Estonia teatris (1959–1967) ja Leningradi Music Hallis (1967–1969). Seejärel pöördus Kerge tagasi Estoniasse, kus ta jätkas balletisolistina. Ta lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1976. aastal lavakunsti erialal. Ta äratas tähelepanu August Kitzbergi „Kosjasõidu“ lavastuse uudse lahendusega ning asus näitejuht-lavastajana tööle Tallinna Riiklikku Akadeemilisse Draamateatrisse. Aastatel 1985–1990 oli ta Vanemuise teatri peanäitejuht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee