Inimesed

„Kõigi Eesti Laulu“ korraldaja Ragnar Sass: eestimaalased, tuletame poliitikutele meelde, mis on ühiskonda ühendavad väärtused ja vabadused! (347)

Jaanika Vilipo, 11. aprill 2019 09:32
Ragnar SassFoto: Erakogu

„Kodanikuliikumine „Kõigi Eesti” sai alguse valimisjärgsel perioodil,” räägib grupi üks algatajatest ja 14. aprillil toimuva ürituse „Kõigi Eesti Laul” korraldaja Ragnar Sass. „Ühel hetkel oli tunda, kuidas suur hulk lubadusi, mida anti valimistel, heideti ühtäkki üle parda. Inimestel kasvas rahulolematus sellega, kuhu me praegu suundume – millist valitsust ja millist riiki me tahame kokku panna.”

Pärast valimisi hakkasid inimesed sõna võtma sotsiaalmeediakanalis Facebook. See ei jäänud märkamata Silver Tamburil ja Ave Tamperel, kes kutsusid 13. märtsil ühise laua taha Ragnar Sassi ja teised head sõbrad, et mõtteid vahetada. Paaritunnisest kohtumisest sündis Marko Russiveril idee teha Kõigi Eesti” aktsioon – valge süda, mis tähendab armastust meie riigi ja maa vastu, aga ka muret riigi tuleviku ja käekäigu pärast. Ainuüksi esimesel päeval kogus Kõigi Eesti” toetajaid Facebookis üle 15 000. Nüüdseks on liikumisega ühinenud üle 27 000 inimese.

Korraldusgrupis, kuhu kuulub ligi 1400 liiget, on esindatud eesti- ja venekeelsed, artistid, näitlejad, Eestisse tööle asunud spetsialistid, ettevõtjad, naised, mehed, noored, eakad, erinevate Eesti kogukondade esindajad. Kõigi Eesti” tuumik kogunes suust suhu leviva info kaudu. „Sõber on kutsunud sõbra jne. Kuigi Ragnar ei olnud grupi tuumiku paljude liikmetega varem kohtunud, teab ta, et neid ühendab siiras mure, kuhu Eesti riik on tänasel päeval liikumas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.04.2019
REPORTAAŽ LAULUVÄLJAKULT | Kas üks tilk tõrva rikkus „Kõigi Eesti Laulu“ meepoti?
14.04.2019
ÕL VIDEO | „Lauluväljak on selline koht, kus Eesti inimesed jagavad küünarnukitunnet.“
14.04.2019
ÕL VIDEO | Stefan: „Kõigi Eesti Laul“ võib isegi traditsiooniks muutuda
14.04.2019
ÕL VIDEO | Robert Linna: emotsionaalses mõttes on „Kõigi Eesti Laulust“ kindlasti kasu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee