Inimesed

Tantsu- ja laulupeotuli läbib sel suvel 4200 kilomeetrit ja peatub 500 paigas 

Toimetas Katharina Toomemets, 8. aprill 2019 11:51
Tule jõudmine tantsupeole aastal 2014Foto: MATI HIIS
XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Kogu 33 päeva kestavast üle-eestilisest teekonnast on valminud kaart, kuhu on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

„Kutsume üles kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku! Ajendatuna soovist, et igaüks saaks laulu- ja tantsu juubeliaastal peost osa, kutsume inimesi 4. mai Teeme Ära talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tuleteekonna kaart, millelt leiab põnevat avastamist ja mõtteid selleks, et juubelipeo tuleteekond vääriliselt ette valmistada,“ ütleb Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum saadetud pressiteate vahendusel. 

Tule jõudmine tantsupeole aastal 2014 Foto: MATI HIIS

Samal teemal

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ kunstilised toimkonnad süütavad juubelipeo tule 1. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumi pargis. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tuli alustab oma teekonda Saaremaalt ning jõuab 4. juuli õhtul Tallinnasse, Kalevi staadionile, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

„Kõlab ehk uskumatult, aga 33 päeva jooksul läbib tuli Eestis ühtekokku 4200 kilomeetrit ehk sisuliselt sama pika tee, kui jääb Tallinna ja Lissaboni vahele,“ lisab Weidebaum. Sel kõigi aegade pikimal tuleteekonnal saavad kõik võimaluse TuleTulemisest isiklikult osa saada, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes Teeme Ära talgupäeval.

Laulupeotuli Foto: MATI HIIS

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab TuleTulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline TuleTulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. 

Vaata TuleTulemise kaarti ja peatuspaiku SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee