Inimesed

Ago-Endrik Kerge: „Elu on väga huvitav teater!“ (8)

Katrin Helend-Aaviku, 8. aprill 2019 10:03
JUUBILAR: „Selle eest, kuidas mul on lavastajana vedanud nende näitlejatega, kellega olen saanud tööd teha, tuleb elu lõpusirgel väga tänulik olla!“ ütleb Ago-Endrik Kerge.Foto: Erki Pärnaku

„Elu jooksul on juba küllalt tehtud! Nüüd naudin vedelemist! Nii tore!“ ütleb 8. aprillil 80 aasta juubelit pidav lavastaja Ago-Endrik Kerge. Kui aga keegi pakuks talle mõne huvitava ja jõukohase rolli, võtaks ta selle tõenäoliselt vastu. Vahelduse mõttes. Aga ka elu ise me ümber pakub tema sõnul piisavalt palju teatrit ning paremaid ja kehvemaid osatäitmisi, mida nii lavastaja kui ka publiku pilguga jälgida.

Estonia teatris tähistatakse järgmisel nädalal opereti „Minu veetlev leedi“ 140 etendusega ühtlasi ka selle lavastaja Ago-Endrik Kerge 80. sünnipäeva.

Balletitantsija, lavastaja, näitleja – kõiki neid elurolle on ta aastate jooksul „mänginud“. Inimeste mällu on vast kõige eredamalt jäänud tema teles lavastatud legendaarsed ning ajatud „Pisuhänd“ ja „Kuulsuse narrid“. Temas endas ei tundu olevat kübetki kuulsuse narri.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.06.2020
Urmas Kibuspuu viimane kaaslane Tatjana Järvi: „Urmas oli minu jaoks kui tabamata ime.“
19.06.2020
„Urmas Kibuspuu oleks läinud küpsedes ainult veetlevamaks.“
31.10.2018
Kui suur «Õnne 13» fänn oled sina?
05.10.2018
Ago-Endrik Kerge leidis poolõe: minu poeg avastas tema olemasolu pere sugupuud uurides

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee