Inimesed

EESTI ESIMESE VEGANISAATE JUHT: poja haigus viis taimetoiduni kogu meie pere (119)

Katrin Helend-Aaviku, 5. aprill 2019 00:01
LÄBI ELURASKUSTE VEGANIKS: „Ela hästi!“ saatejuht Liisa-Indra Pajuste ütleb, et talle ei meeldi, kui taimetoitlased oma veendumusi teistele peale suruvad.Foto: Martin Ahven

„Poeg oli kaheaastane, kui läksin palavikus ja kõhuvalus lapsega arsti juurde. Arst võttis vereproovi, ütles, et on rotaviirus, pani tabletid peale ja saatis meid haiglasse. Ma imestasin, et ta mitte kordagi ei küsinud, mida laps sööb,“ meenutab Eesti esimese veganlust tutvustava telesaate „Ela hästi!“ juht Liisa-Indra Pajuste. Millalgi tuli talle aga mõte pojale taimetoitu anda. „Poja tervis paraneski ja kui tütar sündis, otsustasime, et lähme kogu perega päriseks taimetoidule üle.“ Viimased üheksa aastat on tema ja ta pere olnud täistaimetoitlased.

Pärast toonast haiglaskäiku tekkisid pojal kodus palavikukrambid. Hirmunud ema helistas kiirabisse ja laps viidi taas haiglasse. „Seal taheti talle anda ravimit nimega Diclofenac. Küsisin infolehte ja lugesin sealt, et kõrvaltoimeks on surm. Otsustasin, et seda ravimit ma oma lapsele ei anna ja palusin tuua paratsetamooli,“ räägib Liisa-Indra, et toona istusid nad eksabikaasaga vaheldumisi lapse kõrval ja jälgisid, et tema jäsemete ja rindkere kehatemperatuur oleks ühtlane. Ta oli lugenud, et see aitab.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.07.2019
Ireene Viktor: ei saa mitte vegan olla ehk Jutuajamised pikaajaliste veganitega
08.04.2019
New Yorgi koolides hakkavad lapsed tähistama lihavaba esmaspäeva
13.11.2018
Saates „Suud puhtaks“ oli arutluse all veganlus: kas ka riiklikud terviseorganisatsioonid peaksid rääkima veganluse eelistest?
08.11.2017
Veganist arst dr Ants Haavel: „Taimetoit on Euroopa inimõigus!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee