Müstika

PÄEVA KASUTU FAKT | Hoopis Hitler pidanuks leekidesse lahvatama 

Ohtuleht.ee, 29. aprill 2019 12:00
Hindenburgi katastroof 1937. aastal.Foto: Akg images/Scanpix
Igal tööpäeval kell 12.00 toob Õhtuleht lugejateni ühe fakti. Tõenäoliselt pole sel mingit pistmist päevasündmustega ega praktilist väärtust. Kasutu fakti ainus eesmärk on avardada silmaringi ja/või pakkuda meelelahutust.

Üks ajaloo kõige mälestusväärsemaid lennukatastroofe on Hindenburgi õhulaevaga juhtunu – 1937. aastal jäädvustasid tele ja videokaamerad USAs, kuidas Saksamaalt saabunud tsepeliin end alla heidetud maabumisköitega maandas ja kogunenud staatilise elektri tõttu põlema süttis. Kuna heeliumimonopoli omanud ameeriklased ei soostunud gaasi Natsi-Saksamaale müüma, oli õhulaev täidetud üliohtliku vesinikuga ja tulemus osutus katastroofiliseks. Hukkusid 36 inimest, neist üks maapinnal viibinu. Vaatamata hiiglaslikule tulekerale pääsesid eluga 23 reisijat ja 39 meeskonnaliiget.

Hindenburg sai nime 1934. aastal surnud endise Saksamaa presidendi ja sõjakangelase Paul von Hindenburgi järgi, kuid natsidel oli tegelikult plaan anda nende kõige uhkemale õhulaevale sootuks riigi selle hetke tähtsaima mehe nimi – Adolf Hitler. Propagandaminister Joseph Goebbels käis vastava palve ka välja, kuid tsepeliine ehitanud firma juht Hugo Eckener ei sallinud natse silmaotsastki ja nõnda saigi õhulaeva nimeks Hindenburg.

Hitlerit otsus ei kurvastanud, sest tema ei olnud omakorda tsepeliinide austaja.

Allikas: History.com.

Samal teemal

28.05.2019
PÄEVA KASUTU FAKT | Isaac Newton ähvardas oma kasuisa põlema pista
27.05.2019
PÄEVA KASUTU FAKT | Saksa koerad hävitavad aastas üle 2000 kirjakandjate püksipaari
24.05.2019
PÄEVA KASUTU FAKT | Kõrge libiido päästis Hollywoodi suurima staari massimõrvari ohvriks langemisest
20.05.2019
PÄEVA KASUTU FAKT | Kõige kallimas kivi-paber-käärid mängus selgitati miljonite saatus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee