Inimesed

Eestit külastav mees-lesbist koomik: kui naised kannavad seelikuid, võin seda teha ka mina (19)

Jaanika Vilipo, 4. aprill 2019 16:13
Eddie IzzardFoto: Pressimaterjal

Aprillis näeb Eestis esinemas Inglise stand-up koomikut Eddie Izzardi, kes laval armastab kehastuda mees-lesbiks. „Tuhandeid aastaid on öeldud, et sa pead olema kas üks või teine. Mees või naine. Midagi vahepealset olla ei saa. Sellistele inimestele, kes julgevad erineda neist standarditest, on aegade jooksul palju liiga tehtud," räägib Eddie, kes peab ennast transgeenseks. 

Inglise stand-up koomiku, ühiskonnaaktivisti ja näitleja Eddie Izzardi poisipõli möödus Jeemenis, Adeni sadamalinnas. „Minu lapsepõlv oli väga õnnelik, kuni mu ema suri. Olin siis kuueaastane,” räägib Eddie, kellel oli emaga väga tugev side. „See oli emotsionaalselt väga raske.”

Eddie jäi koos vennaga isa kasvatada, kes saatis poisid internaatkooli. Kuueaastasele poisile mõjus ema surm emotsionaalselt laastavalt. „Ta oli väga armastusväärne ja hooliv. See oli minu jaoks hästi kurb sündmus, aga pidin hakkama saama. Minu kaotus lapsena oli kindlasti dramaatiline, aga on ka hullemaid olukordi," räägib Eddie. „Mõnikord on rängem isegi see, kui vanemad on elus ja kuskil olemas, aga lahkuvad enda pere juurest, et minna kellegi teise juurde. Või on vanemaid, kes elavad oma pere juures, aga nad ei oska või ei ole võimelised armastama."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.02.2020
VIDEO | Briti tippkoomik Eddie Izzard jooksis Tallinnas heategevuse nimel maratoni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee