Teater

Ugala teatri uueks juhiks saab Garmen Tabor (9)

Toimetas Katharina Toomemets, 2. aprill 2019, 10:24
Garmen TaborFoto: Ugala teater
Ugala teatri sihtasutuse nõukogu valis Ugala teatri uueks juhiks Garmen Tabori. Nõukogu esimees Hillar Seina sõnul sai Tabori valimisel määravaks tema hea suhe ja side Ugala teatri ning Viljandiga.

„Lisaks veel väga lai teatrimaastiku ja kultuuripildi nägemine ning juhikogemus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna juhtimisest,“ sõnas Sein.

Samal teemal

Ugala teatri praeguse juhatuse liikme Kristiina Alliksaare leping lõppeb 30. juunil 2019. aastal ning 1. juulil võtab teatrijuhtimise üle Garmen Tabor, vahendab Ugala avalike suhete juht Mari Nurk saadetud pressiteates.

Uuele väljakutsele vastu minnes rõhutas Tabor, et teatrikoolist alates on temas süvenenud usk, et koostöös peitub jõud, tarkus ja saladus. „Tuleb tänada praeguseid juhte Kristiinat ja Otti, kes on suutnud majas luua  hea loomingulise õhkkonna, millelt edasi minna,“ lisab ta.

Garmen Tabor on vabakutseline näitleja, lavastaja ja õppejõud (Tartu Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia). Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri (EMTA Lavakunstikool) 15. lennu, mille kursuse juhendaja oli Kalju Komissarov, ning 2011. aastal EMTA Lavakunstikooli magistriõpingud. Tabor on töötanud näitlejana Eesti Draamateatris ja Vanalinnastuudios ning erinevates ametites Kuressaare Linnateatris, Rahvusooperis Estonia ja Rakvere teatris. Ta on olnud 2011–2017 Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakõne lektor, 2013–2017 ühtlasi teatrikunsti programmijuht ja 2014–2017 etenduskunstide osakonna juhataja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee