EI UNISTA PEAOSADEST: „Ma pole kunagi tahtnud olla kapten ei rahvastepallis ega muudes võistlustes. Mulle ei meeldi ka teatris peaosi mängida,“ tunnistab Tõnis NiinemetsFoto: Martin Ahven
Inimesed
2. aprill 2019, 00:01

Tõnis Niinemets: „Ma ei suuda jätta kasutamata olukordi, kus huumor tuuakse kandikul ette!“ (45)

„Kooliajal olin ma selline klassi tola, kes tegi nalja ja segas tundi. Seal tuli sageli ette piinlikke olukordi, kus ma ei tajunud, millal on aeg lõpetada,“ ütleb näitleja ja koomik Tõnis Niinemets, et iroonilise huumori austajana ei suuda ta jätta kasutamata hetki, kus elu talle naljakad seigad kandikul ette kannab. „Mida aeg edasi, seda rohkem ma oskan end kontrollida. Aga jah, selliseid olukordi tuleb ikka vahel siiamaani ette,“ muheleb ta. Rõõmsat meelt ja head huumorit peab ta siiski elus edasi viivaks jõuks. 

„Kooliajal olin ma selline klassi tola, kes tegi nalja ja segas tundi. Seal juhtus kõige rohkem selliseid olukordi, et ma ei tajunud, millal on aeg lõpetada,“ ütleb Tõnis Niinemets. „Mida aeg edasi, seda rohkem ma oskan end kontrollida. Aga jah, selliseid olukordi juhtub vahel ikka siiamaani.“ Kuid rõõmus meel ja hea huumor ongi need, mis näitleja arvates elus edasi viivad. See toob vahel aga kaasa ka täbaraid olukordi, sest iroonilise huumori austajana ei suuda ta jätta kasutamata hetki, kus elu naljakad olukorrad kandikul ette kannab.

Tõnis Niinemets oli õhtujuht eileõhtusel aasta parimate tele- ja filmitegijate galal. „Nõustusin pakkumisega kiiresti, otsesaadet teha on lahe! See karastab. Juhtida üksinda õhtut, kus on 28 kategooriat, 28 auhinda, esinejad ja saade on kolm-neli tundi pikk, on parajalt raske töö. Sellised asjad pakuvad mulle sportlikku huvi. Sisu asjus sain päris palju kaasa rääkida, tekstikaardilt ettelugeja olla ei olegi põnev!“

Vabakutselisena töötav näitleja ütleb, et töid valib ta valdavalt seltskonna järgi. „Seltskond peab mind käma panema,“ sõnab ta. Ka telesarjas „Alo“, kus ta kehastab samanimelist automüügimeest (see tegelaskuju oli muide eile samuti parima meesosatäitja auhinnale nomineeritud), oli tema sõnul koos just selline tore punt. „Selle olime ise kokku ajanud. 99 protsenti neist inimestest, keda tahtsime, me ka saime. Esialgu tegime sotsiaalmeedia klippe aasta autole. Tagasiside oli positiivne, inimesed vaatasid neid ja tellijale meeldis. Tundus, et sellega võiks edasi minna. Tegelane Alo oli hakanud elama oma elu ja tundus loogiline teha temast telesari.“

Niinemetsale tundub, et eestlane on oodanud sellise pildi- ja režiikeelega sarja. „Paljud on tagasisidet alustanud lausega „muidu ma telekat ei vaata“ või „muidu ma Eesti telesarju ei vaata“. Vaatajaarvud olid Eesti sarjale igati väärilised. Me kõik mingil määral vastutasime sarja eest ja aitasime selle valmimisele kaasa. See ei olnud mitte töö, kuhu tulime tegema oma asja, vaid me koos panustasime, et olenemata vaatajaarvudest jääks endal tunne, et head asja tegime. See oligi eesmärk.“

Kas ja kui palju on Alos Tõnist ja Tõnises Alot, saab selgemaks sarjast nopitud lausete najal.

 

Sarja 9. episoodis küsib Priit Võigemasti kehastatud Viljo: „Kes see Alo on? Kes ta päriselt on?“ Alo vastab: „Ma olen Alo, üks ja ainus!“ Kes Tõnis Niinemets päriselt on? Kas ka üks ja ainus?

Tõnis on väga lihtne inimene, lihtsast perest. Kui trükkida internetti minu ees- ja perekonnanimi, siis Eestis minu nimekaimu ei ole. Selles mõttes võib öelda küll, et olen üks ja ainus. Ükskõik, mida ma teen, tahan seda teha kõige paremal võimalikul moel, aga selline tüüp ma ei ole, kes läheks rind kummis tuppa, et see olen mina, üks ja ainus! Minu loomupärane tagasihoidlikkus ei luba mul nii käituda. Mis küll minuga kaasas käib, on teatud mölapidamatus. Edevus kindlasti ka, aga see on mingil määral minu töös vajalik.

Edasi lugemiseks: