Jaak MadisonFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Terttu Jazepov 1. aprill 2019 21:00
EKRE juhatuse liige Jaak Madison käis koos „Kuuuurijaga” pühapäevasel meeleavaldusel „Jah vabadusele, ei valedele!”. Kohaletulnute seas oli ka transsooline Susanna Leedi, kes Madisoniga mõtteid vahetas.

Susanna Leedi üheks sooviks on, et Eestis oleks võimalik geiabielu. „See on inimese valik ja tegelikult ei tee homoabieluga mitte kellelegi halba,” ütles ta. Samuti tahaks Susanna ühel päeval lapsendada, kuid hetkel ei ole tal selleks võimalust. Jaak Madison vastas Susannale, et tema ei oleks sellega nõus. „Arvan, et igal lapsel on vaja juba loomupäraselt ja bioloogiliselt ema ja isa. Ma ei taha tekitada mitte ühelegi lapsele olukorda, kus ta hommikul ärkab ja vaatab, et kumb nüüd täna minu ema on,” põhjendab poliitik oma seisukohta.

„Kahtlemata on ka inimesi, kes tulevad ütlema, et kui sellised inimesed saavad lapsendada ja tunda ennast vanematena, siis miks ei võiks olla ka kolm meest ühes elamises ja lapsendada kaks last – ka nemad armastavad üksteist ja on lapse vastu väga armastavad,” rääkis Madison. „Kuid saame kõik aru, et see läheb juba absurdseks ja seda ei saa mitte kuidagi aktsepteerida. Riigi ülesanne on tagada ühiskonna tugevad alustalad ja iga ühiskonna tugev alustala on tugev perekond,” lisas ta.

Susanna ütles Madisonile, et ta oleks kindlasti parem kui mõni ema. „Alati on olemas erandeid, aga erandite järgi ei saa kujundada poliitikat,” vastas mees talle.