Inimesed

LIPS LÄBI! Seni maailma popima juutuuberi tiitlit kaitsnud PewDiePie pidi Indiale alla vanduma (16)

Toimetas Sten Kohlmann, 1. aprill 2019 11:59
Foto: Kuvatõmmis
Felix Arvid Ulf Kjellberg, paremini teatud tema YouTube'i kasutajanime PewDiePie poolest, pidas peaaegu 7 kuud Indiaga lahingut. Nüüd sai 29aastase rootslase jaks otsa – mees pidi loovutama seni talle kuulunud maailma enimtellituima kanali tiitli.

Esikoha napsas endale India multimeediakanal T-Series, kel on kirjutamise hetkel enam kui 92 miljonit tellijat. Tolle piiri on ületanud praeguseks ka PewDiePie, ent kahe kanali vahe on umbes 20 000 tellijat indialaste kasuks.

Rivaliteedi ametlikuks punktiks sai Kjellbergi hiljutine muusikavideo „Congratulations“, milles ta saadab T-Series'e suunas õnnitlusi.

Samal teemal


Siiski on video tehtud eelkõige sarkastilises võtmes, kuna teksti sisse on põimitud ohtralt viiteid indialaste kanali mustale minevikule, s.h. seosed maffiaga ning sellele, kuidas kompanii eksistents põhineb illegaalse muusika müümisele.

Möödunud seitsme kuu jooksul sai PewDiePie ja T-Series'e vahelisest heitlusest sümboolne vastasseis individuaalsete sisuloojate ja suurkorporatsioonide vahel. Hiljuti Euroopa Liidu poolt heaks kiidetud autoriõiguste direktiiv kallutab kaalukaussi veelgi rohkem viimati nimetatute suunas.

Kahjuks ei suutnud rootslast päästa ka erinevate aktsioonid ümber kogu maailma. Tallinnas korraldati teadvuse suurendamiseks isegi rongkäik.

Samal teemal

16.12.2019
Maailmakuulus juutuuber PewDiePie teeb Youtube'i maailmast pausi
25.08.2019
Maailma populaarseim youtuber Pewdiepie ehk Felix Kjellberg ületas 100 miljoni tellija piiri
20.08.2019
Maailma populaarseim juutuuber PewDiePie võttis naise
01.04.2019
SÕDA JÄTKUB! PewDiePie napsas YouTube'i kuninga krooni tagasi endale