Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Beebiiga on raske ja pikk aeg, mis tuleb enne põnevamaid seiklusi kuidagi üle elada (13)

Helen Kõpp, 30. märts 2019, 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Nagu te juba teate, on mitmed inimesed mind üle valanud erinevate hirmutavate juttudega, kuidas iga päev lapsega aina hullem ja raskem on. Seni pole ma saanud veel nõustuda, et elu on täiega raske, kui Carmen suurem on. Kuid inimesed on leidnud uue hirmutamisviisi – kohutav kahene! Ma ainult oodaku ja vaadaku, kuidas selle üle elan. Juttude järgi on beebiiga sellega võrreldes meeletult kerge ja hakkan seda aega veel igatsema. Ausõna, ma pole veel igatsema hakanud (nüüdseks lakanud) mitmetunniseid lohutamatuid nutuhooge, aga ju siis varsti hakkan.

Harin siis teidki nende puudulike teadmiste alusel, mis on minuni jõudnud viisil „naised saunas rääkisid” või nagu nutiajastule kohane – kirjadena sotsiaalmeedia postkasti. Hirmus, pingeline ja vaevu üleelatav kohutava kahese iga algab juba aasta ja kolmekuusena ning lõpeb umbes kolmeaastaselt. Perioodi põhjuseks on tõik, et maimik ei oska end veel sõnadega väljendada ning see tekitab temas tohutut trotsi. Perioodi iseloomustab hullumise äärel olemine, tohutu depressioon, pidev närvihaige olemine ning suhete purunemine.

Olgu, selliste seletuste alusel mõistsin, mis tunded kaheaastaste laste emasid valdavad, kuid mitte kuidagi ei tekkinud mulle kujutluspilti, mis täpsemalt siis lapse käitumises sellist põrgupiina tekitab. Huviga küsisin, mida see kahene siis pidevalt nii erilist teeb, et selline kannatuste rada läbi käia tuleb. Ausalt öeldes pole ma saanud ammendavat vastust, et mis siis täpsemalt nii raske on. Kuulsin vaid, et kahene viskab end maha, streigib, lööb, jonnib ja karjub.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. juuli 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Minu jaoks on söömine igav, Carmeni isa sööb vist üldse kord kuus, aga tütar on suur toidusõber
8. juuni 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Süda hüppab rõõmust, teades, et kurnav aeg ongi nüüdseks lõppenud
25. mai 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei hakka käruga bussist väljudes abi paluma, kui just mõnda kulturisti ei silma
18. mai 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | PALJASTUS: Kuidas ma tegelikult oma Kalvi-Kallega tutvusin

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee