Film

„MATRIXI“ TÄHE TRAAGIKA: Keanut on maast madalast saatnud rusuvad kaotused (11)

Triin Tael, 30. märts 2019 00:01
KUULSAIM ROLL: „Matrixi“ Neo rolli pakuti ka Johnny Deppile, Leonardo DiCapriole, Will Smithile ja isegi Sandra Bullockile (produtsent Joel Silver lubas, et Wachowskid võivad peategelase vabalt naiseks teha), kuid see tõi kustumatu tuntuse Keanu Reevesile.Foto: Vida Press

Kui 20 aasta eest esilinastunud ulmepõneviku „Matrix“ maailm oli sünge ja trööstitu, siis filmi peaosatäitjat Keanu Reevesi pole ka pärismaailm hellitanud. Isast, parimast sõbrast, lapsest ja suurest armastusest ilma jäänud näitleja seisab 55. sünnipäeva künnisel üksiku, peretu hundina. Suure osa oma teenitust annetab ta abivajajatele.

Tulevane superstaar Keanu Charles Reeves sündis 2. septembril 1964 Liibanonis Beirutis. Tema ema oli varieteetantsija Patricia Taylor, kellesse Hawaiilt pärit 19aastane Samuel Reeves – mõningatel andmetel geoloog, mõningatel lihtsalt mustatööline – oli Beiruti ööklubis kõrvuni armunud. Õige pea avastas Samuelist mõni aasta vanem Patricia, et on lapseootel. Poja eksootiline nimi Keanu tähendas jahedat tuulehoogu mägedes. Nii nime kui ka omapärased näojooned sai ta isalt, kelle soontes voolas nii hiina kui ka hawaii verd.

1966. aasta septembris sündis Keanule noorem õde Kim, kuid vanemate abielu purunes peagi. Põhjusi selleks oli mitmeid. Samuel oli olnud isaks saades ilmselt liiga noor, ent ennekõike põhjustasid probleeme tema alkoholi- ja uimastilembus. Stabiilsusega Keanu lapsepõlv just ei hiilanud. Poiss ja tema õde kolisid emaga korduvalt – Hawaii, Austraalia, New York, viimaks Toronto, kus Patricial õnnestus kostüümikunstnikuna karjääri teha. Kasuisasid oli samuti mitu: esmalt Ameerika lavastaja Paul Aaron, kellega Patricia oli abielus vaid aasta, seejärel rokipromootor Robert Miller, kellega Patricia sai 1976. aastal tütre Karina. Keanu ema viimane ametlik abikaasa oli juuksurisalongi omanik Jack Bond.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.06.2019
VOT SEE ON PUNK! Keanu Reeves liitub Poola mängustuudio suurprojekti „Cyberpunk 2077-ga“
09.02.2019
AASTA OODATUIMAD FILMID: „Lõvikuningas“ toob nostalgiapisaraid, „Tähesõjad“ ja „Tasujad“ saavad lõppmängu
18.01.2019
TREILER | John Wick tuleb kolmandat korda ega jäta kedagi ellu
26.11.2018
Keanu Reeves mängib uues "Leluloos"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee