Inimesed

Smolletti advokaat: nigeerlastest vennad olid ehk näo valgeks võõbanud? (3)

Toimetas Triin Tael, 30. märts 2019 13:00
Jussie Smollett Foto: NUCCIO DINUZZO
Rassistliku ja homofoobse rünnaku tellimises süüdistatud Jussie Smolletti advokaat avaldas arvamust, et näitlejale kallale tunginud kaks mustanahalist venda võisid olla oma näo valgeks võõbanud.

Mustanahaline ja avalikult homoseksuaalne Smollett rääkis Chicago politseile, et teda ründasid jaanuari lõpus tänaval valged mehed - ühe mehe näomaski silmaaukudest paistnud ribake valget nahka. Ent politsei avastas, et ründajateks olid Nigeeria päritolu vennad Ola ja Abel Osundairo, keda Smollett tundis. Võimud süüdistasid Smollettit kallaletungi tellimises, et telesarja „Empire“ produtsentidelt palka juurde meelitada. Osundairode väitel maksis Jussie neile selle eest 3500 dollarit.

Samal teemal

Ootamatult aga vabastas sel teisipäeval Cooki maakonna prokuratuur Smolletti kõigist 16 süüdistusest, mis talle olid esitatud. Põhjendused olid hägusad: viidati näitleja ühiskasulikule tööle (selgus, et Smollett oli seda tõepoolest teinud 16 tunni jagu) ning 10 000 dollari suurusele kautsjonile, mille näitleja oli lubanud Chicago linnale jätta. 

Chicago nõuab Smollettilt 130 000 dollarit valuraha

Otsuse langetanud prokurör märkis hiljem siiski: ta ei usu, et näitleja süütu oleks. Kuid „Empire'“ täht kinnitab, et ta ei tundnud ründajaid ära. Tema juristide tiimi kuuluv Tina Glandian ütles NBC saates „Today“, et mustanahalisust on ometi võimalik maskeerida. „Võib ju grimmi kasutada.“

Glandian oli enda sõnul leidnud internetist video, kus üks vendadest Osundairodest üht „Batmani“ kurjamit matkides valget näomaalingut kannab. „Nii et see pole võimatu,“ toonitas ta.

Kummalegi vennale pole kriminaalsüüdistust esitatud.

Chicago linnapea ja politseijuht väljendasid Smolletti süüdistustest vabastamise peale raevu. BBC Newsi teatel avaldas ajakirjanik Charlie De Mar Twitteris kirja Chicago võimudelt Smolletttile, kus näitlejalt nõutakse politseivõimude asjatu jooksutamise eest 130 000 dollarit - see olevat juurdluse maksumus ning see summa tuleb tasuda seitsme päeva jooksul. 

USA president Donald Trump on CNNi teatel nimetanud Smolletti vabastamist kõigist süüdistustest häbiks kogu riigile ning nõudnud, et FBI juhtumit tõsiselt uuriks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee