Saund

Varro Vooglaiu laulu sisse pannud ansambel Hekdik: me ei osanud ette näha, et praeguses poliitilises olukorras lahinguväljale „tanki“ jääme (64)

Terttu Jazepov, 28. märts 2019 11:06
HekdikFoto: Kalev Lilleorg

„Meil puudub igasugune soov olla mõne poliitilise seltskonna jaoks vajalik „peksunaine”, kelle abil oma jälgijaskonda aktiveerida. Jah, kasutame vahendina küllaltki provokatiivseid võtteid, kunstilisi liialdusi ja groteski, kuid vaid selleks, et osutada aspektidele ühiskonnas, mis meie arvates olulised on,” räägib teravate riimidega räpikollektiiv Hekdik.

Hekdik sai alguse 2018. aasta aprillis, kui Erinevate Tubade Klubis toimus Nublu esimene kontsert. „See oli koht, kus asi päriselt reaalse käigu sai – et kuulge, võtaks end kokku nüüd ja prooviks ka ise midagi ära teha,” sõnavad nad. „Kui pikemalt tagasi minna, siis kuulates räpis küllaltki levinud seksistliku alatooniga „kõvatamist”, tekkis küsimus, mis saaks siis, kui soorollid ümber keerata. Sealt hakkas asi vaikselt kujunema. Hekdiku-kujuline tühimik tundus vajavat täitmist.”

Bändi nimi on saanud inspiratsiooni ingliskeelsest sõnast hectic. „See iseloomustab meie toimimist ja kontseptsiooni väga hästi – asi on küllaltki hektiline. Mitte ainult segane ja hüplik, vaid ka üsna taltsutamatu ja kirglik,” selgitavad naised.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.04.2019
Lugejakiri | Hekdikud küll tavalised eesti naised ei ole!
31.03.2019
ÕL GALERII JA REPORTAAŽ | Vägivallaga ähvardajad ei ilmunudki Hekdiku kontserdiks välja
28.03.2019
EKRE esinumber europarlamendi valimistel on Mart Helme
26.03.2019
Räpipunt Hekdik tunnistab: saime õppetunni, meie eesmärk polnud „Kolmeraudse“ looga Varro Vooglaiu perekonda mõnitada ega rünnata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee