Saund

Varro Vooglaiu laulu sisse pannud ansambel Hekdik: me ei osanud ette näha, et praeguses poliitilises olukorras lahinguväljale „tanki“ jääme (64)

Terttu Jazepov, 28. märts 2019, 11:06
HekdikFoto: Kalev Lilleorg
„Meil puudub igasugune soov olla mõne poliitilise seltskonna jaoks vajalik „peksunaine”, kelle abil oma jälgijaskonda aktiveerida. Jah, kasutame vahendina küllaltki provokatiivseid võtteid, kunstilisi liialdusi ja groteski, kuid vaid selleks, et osutada aspektidele ühiskonnas, mis meie arvates olulised on,” räägib teravate riimidega räpikollektiiv Hekdik.

Hekdik sai alguse 2018. aasta aprillis, kui Erinevate Tubade Klubis toimus Nublu esimene kontsert. „See oli koht, kus asi päriselt reaalse käigu sai – et kuulge, võtaks end kokku nüüd ja prooviks ka ise midagi ära teha,” sõnavad nad. „Kui pikemalt tagasi minna, siis kuulates räpis küllaltki levinud seksistliku alatooniga „kõvatamist”, tekkis küsimus, mis saaks siis, kui soorollid ümber keerata. Sealt hakkas asi vaikselt kujunema. Hekdiku-kujuline tühimik tundus vajavat täitmist.”

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

1. aprill 2019, 16:03
Lugejakiri | Hekdikud küll tavalised eesti naised ei ole!
31. märts 2019, 09:58
ÕL GALERII JA REPORTAAŽ | Vägivallaga ähvardajad ei ilmunudki Hekdiku kontserdiks välja
28. märts 2019, 21:30
EKRE esinumber europarlamendi valimistel on Mart Helme
26. märts 2019, 14:34
Räpipunt Hekdik tunnistab: saime õppetunni, meie eesmärk polnud „Kolmeraudse“ looga Varro Vooglaiu perekonda mõnitada ega rünnata

64 KOMMENTAARI

e
Ehh 29. märts 2019, 17:36
Mis tähendab tanki panema, praeguses poliitilises mõttes, et kas oli lootus et võib süüdimatult, tagajärgedeta suurt osa eestit mõnitada. Kas helbekestel tõesti selline arusaam, et nemad ongi maailmanaba ja muu maailm peab nende järgi joonduma.
a
29. märts 2019, 17:33
Ansambli Hekdik laululoo "WiFi " kohta ilmunud uudistes ja kommentaarides keegi ei maini laululoos esile toodud korgijoogi abil toime pandud...
(loe edasi)
Loe kõiki (64)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee