Eesti teatriauhindade jagamisel pälvis Kristallkingakese auhinna Ester Kuntu.Foto: Teet Malsroos
Aigi Viira 27. märts 2019 20:27
"Kui mulle teada anti, et olen pälvinud Kristallkingakese auhinna, oli see mulle suur üllatus küll," tunnistab näitleja Ester Kuntu. "Arvasin, et lõpetasin kooli juba mõnda aega tagasi ja noore näitleja kategooria pole minu jaoks. Ning mõtlesin ka, et olen praegu üldse rohkem filmilainel olnud. Ühesõnaga - see oli tõesti üllatav!" 

Noore näitlejana on olnud Kuntul õnne teha erakordselt palju rolle. Säärane saatus on iga algaja näitleja unistuseks. "Mul oli suur õnn teha kooliajal ja kohe pärast kooli suuri rolle ja tõesti oli neid palju," lausub Kuntu, kelle meelest pole noore näitleja kaoks kõige tähtsam kohe tohutul hulgal tööd saada. "Arvan, et noorele näitlejale on oluline see, mis tööd ja mis materjale teha. See on mulle olulisem, kui lihtsalt palju tööd teha. Jah, ma valin küll, milliseid rolle teha." Vabaduse valida annab Kuntule tõik, et ta on endale kindlameelselt valinud vabakutselise näitleja tee. Samas ei välista ta, et kunagi tulevikus võib teda leida mõne repertuaariteatri trupist. 

Hetkel aga on Kuntu siiski publikule tuttavam filmilinalt. Nagu ta ka ise mainib, et on viimasel ajal rohkem filmilainel püsinud. Küsimusele, kumb on tale armsam, kas teater või film, kostab ta kergelt naeratades: "Väga raske küsimus, ma vist väga ei tahagi sellee vastata! Mõlemad on mulle ühteviisi armsad!"