Film

Hiinas linastuvas „Bohemian Rhapsodys“ pole ei geiseksi ega aidsi  (3)

Toimetas Triin Tael, 26. märts 2019 16:52
Rami Malek Freddie Mercuryna. Egiptuse juurtega USA näitleja võitis osatäitmise eest parima meespeaosatäitja Oscari.Foto: AP/Scanpix
Neli Oscarit võitnud kassatükk „Bohemian Rhapsody“ esilinastus reedel viimaks ka Hiinas, kuid tsensuur on välja kärpinud viited Freddie Mercury homoseksuaalsusele ja aidsidiagnoosile.

Samal teemal

BBC Newsi teatel on filmi Hiina versioon mitu minutit lühem. Mitmeid kohti on välja jäetud või muudetud. Kärpekääride ohvriks langes näiteks stseen, kus kaks meest suudlevad, ning võtmetähendusega stseen, kus Freddie sõbratar Maryle oma homoseksuaalsust tunnistab. Eemaldatud on ka lähivaade laval esineva Mercury kubemest, suhtlus meeskallima Jim Huttoniga ning kogu stseen, kus Queen esineb videos „I Want to Break Free“ naisterõivastes. 

Hiina kinovaatajad on kohalikul Twitteri-laadsel sotsiaalmeediaplatvormil Sina Weibo juba üle 50 000 arvustuse kirjutanud. Enamik annab filmile viiest punktist neli. Mõned vaatajad kurdavad, et väljalõigatud stseenide tõttu tuleb süžeed pooleldi ära aimata, kuid paljud fännid rõõmustavad, et film üldse Hiinas linastuda sai. 

Samal teemal

15.05.2019
Queen pole „Bohemian Rhapsody“ pealt pennigi teeninud!
20.03.2019
„Bohemian Rhapsody“ monteerija sai sellise kirvetöö eest Oscari!
25.02.2019
Oscari võitnud Rami Malek prantsatas lavalt alla ja vajas arstiabi
25.02.2019
GALERII JA VIDEOD | Parima filmi Oscari võitis „Roheline raamat“