Tõnis NiinemetsFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Katharina Toomemets 26. märts 2019 08:49
1. aprillil jagatakse Alexela Kontserdimajas välja tänavused Eesti filmi- ja teleauhinnad. Pidulikul galasündmusel tunnustatakse filmi- ja telemaailma parimaid kokku kolmekümne auhinnaga, õhtut juhib särav näitleja Tõnis Niinemets.  Tõnis Niinemetsa enda jaoks on EFTA kahtlemata eriline. Lisaks sellele, et ta astub üles õhtujuhi rollis, on Niinemets ise nomineeritud kategoorias Parim meesnäitleja televisioonis. “Ma olen sportliku meelega ja muidugi teen asju sellest lähtudes, et teha hästi ja olla parim,” sõnab Niinemets muiates vastuseks küsimusele, kui oluline EFTA võit tema jaoks oleks.

Samas toob näitleja esile, et konkurents on tihe ja võidumõtteid ta veel ei hau, vahendab EFTA pressiesindaja Greete Kempel saadetud pressiteates. “Kui vaadata kõiki neid nimesid, kellega koos ma nomineeritud olen, siis igaüks neist võiks enne mind võita. Mul on juba väga hea meel selle üle, et olen nomineeritud, ja võidukõnet veel ette kirjutama ei hakka,” muigas Niinemets.

Eesti filmi- ja teleauhindade juures hindab Niinemets ise kõige enam seda, et valikuid teevad professionaalid. “Ma pean seda väga oluliseks, et EFTA puhul teeb otsused žürii. On oluline professionaalselt tõsta esile ja tunnustada neid valdkonna tegijaid, kes teevad päevast päeva tele- ja kinoekraanidel ja nende taga suurt tööd,” lausus Niinemets.

Saades pakkumise asuda EFTA 2019 õhtujuhi rolli, Niinemets pikka järelemõtlemist ei vajanud. “Kuna ülekannet ja galat teeb tipptasemel meeskond, siis ei olnud küsimustki, kas tahan nendega koostööd teha,” kinnitab õhtujuht. Kuigi lavakogemust on Niinemetsal ohtralt ja lavahirmu ei ole, siis midagi siiski tekitab EFTA osas aukartust: “See mõte, et saalis on väga suur hulk inimesi, kes vabalt võiksid minu asemel seda üritust juhtida, see tekitab mingil määral lisavastutuse selle rolli ees.”

Mida võib publik EFTA 2019 galast oodata? “Ma tahaks, et oleks nii, et inimestel ei oleks väga suuri ootusi. Et kõik, mis tuleb, on publiku jaoks ootamatu.” Väikese vihje värske õhtujuht siiski lisab: “Nagu ka Oscarite puhul, ei pea õhtujuht olema ainult kategooriaid tutvustav inimene, ta võib olla ka selline, et viskab teravat nalja nii saalis olijate kui ka möödunud aasta osas,” sõnas Niinemets kavalalt.

Pidulikust galast toodab ülekande ETV, televaatajani jõuab gala ETV, ETV2 ja Tallinna TV vahendusel.