Inimesed

Elupõletaja Carl Danhammeri ainus lootus on maksasiirdamine (15)

Toimetas Triin Tael, 25. märts 2019 15:56
Carl Danhammer mullu augustis. Foto: Jürgen Niit
Kõmuline soome ärimees Carl Danhammer ei varja, et aastatepikkune alkoholipruukimine Eestis ja Venemaal on tema tervise tuksi keeranud. 62aastane elupõletaja ootab pikisilmi maksasiirdamist. „Asi on naljast kaugel,“ tõdeb Carl. 

Iltalehti käis Danhammeriga juttu puhumas tema kodus Ylöjärvis. Peremees avas ukse rõõmsal ilmel, kuid kahvatuna. Seljataga on nädalatepikkune haiglasolek nii maksahaiguse kui ka kukkumise tõttu, mille tagajärjel Carl murdis käe- ja jalaluu. 

„Mis seal ikka ilustada, omaaegne räme joomine Venemaal ja Eestis jättis oma jälje,“ nendib skandaalne ärimees, kes pole enda sõnul juba üle 13 aasta napsi võtnud. „Rikkusin viinaga oma maksa ära. Käin pidevalt ravil ja mu seisundit jälgitakse." 

Carl on mitmeid kordi teadvuse kaotanud ja kiirabiga haiglasse toimetatud. Kõik tema lootused on uue maksa saamisel. Elundijärjekorda pole teda aga veel pandud. „See asi on veel lahtine, aga loodan ja usun seda."

Danhammer 2011. aastal. Foto: TAIRO LUTTER

Danhammerit rõhub lähedase sõbra Matti Nykäneni ootamatu surm. Mehed olid  alles hiljuti ühenduses. „Ja nüüd teda enam pole...“ nendib Carl ja ütleb, et Nykänen pidas pidutsemisele nii kaua vastu, sest tal oli nii hea füüsiline vorm. „Väärt mees, kellel oli hea süda.“

Carl ootab aega, mil ta saaks sõita oma teisele kodumaale Ghanale. Seal on ta 15 aasta jooksul käinud üle 120 korra. Kuid enne tuleb tervis korda saada. Ees seisab suuoperatsioon põletikku põhjustava bakteri talitsemiseks. „Oleksin nagu uus inimene, kui ma maksasiirdamisjärjekorda pääseksin ja uue maksa saaksin,“ ohkab Danhammer lootusrikkalt. „Aga kõik sõltub mu tervislikust seisundist ja muidugi arstidest.“

Samal teemal

13.03.2020
PÄÄSEMINE SURMASUUST: Carl Danhammer sai viimasel hetkel uue maksa
07.04.2019
Nykäneni 90aastane ema paljastas: olime surmaks mingil määral valmis
06.04.2019
ÕL VIDEO | Maksatsirroosis Carl Danhammer: „Ma ei tea õhtul magama minnes, kas ma hommikut enam näen.“
25.08.2018
GALERII | MIS TOIMUB? Ghana prints Carl Danhammer tuli lavale Elvise kostüümis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee