Curly StringsFoto: Maris Salvik
Toimetas Jaanika Vilipo 24. märts 2019 15:19
Eesti ainus rändav kultuurifestival Võnge tegi avalikuks järjekordsed viis artisti, kes suvel juubelifestivalil üles astuvad. Nendeks on Fil Bo Riva, Lexsoul Dancemachine, Curly Strings, Chris Noah ja Arno Tamm. Varasemalt on juba välja kuulutatud Miljardid, Eugénie, Gram-Of-Fun, Kadri Voorand & Andre Maaker ja Duo Ruut. 

FIL BO RIVA (ITAALIA)

Raputavalt aus looming, mitmetahulised helikäigud, haruldaselt sügav hääl. Fil Bo Riva on laulja-laulukirjutaja, kes veel 2017. aasta lõpus rändas mööda Euroopat, soojendades Milky Chance'i, kuid on tõusnud tänaseks sootuks uutesse kõrgustesse. Möödunud aastal astus mees üles mitmetel Euroopa suurimatel ja olulisimatel festivalidel nagu näiteks Great Escape, Eurosonic ja Montreux Jazz Festival. Tema debüütalbum "Beautiful Sadness" ilmus tänavu 22. märtsil ning hetkel on Fil Bo Riva taas tuuritamas, ent sedapuhku headlinerina, ning tutvustamas väljamüüdud saalidele oma esikplaati. 

 

LEXSOUL DANCEMACHINE

Lexsoul Dancemachine'i lavaenergia on rivaalitu. Nende esinemised panevad proovile iga kontserdipaiga konditsioneeri. Nende muusikat mängitakse BBC raadios ja üle Euroopa funk-soul klubiõhtutel. Nende viieaastase tegevusaja jooksul on nähtud vaid üht nahktagis meest Lätis, kes kontserdil ei tantsinud. Siiski noogutas ta heakskiitvalt pärast Mr. Crazy Fingersi signatuursoolot.

 

CURLY STRINGS

Igale eestimaalsele tuttav Curly Strings on ansambel, mis ammutab inspiratsiooni muuhulgas ameerika bluegrassist ning osalejate isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis. Nende muusika peamisteks alustaladeks on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus.

CHRIS NOAH (LÄTI)

Chris Noah ehk Krists Indrišonoks on indie-poppi viljelev muusik, laulja ja laulukirjutaja, kelle loomingus segunevad tantsuline indie-rokk, intelligentne popp ning kaasahaaravad helikäigud. Alles oma muusikuteekonda alustava läti noormehe mõned lood on pälvinud laialdast tähelepanu juba mitmetes teisteski riikides peale tema sünnimaa ning 2019ndat ennustatakse Chris Noah tõeliseks läbilöögiaastaks.

 

ARNO TAMM

Arno Tamm loob ja esitab muusikat, mis põhineb tema mitmekülgsel kogemusel. Ta on laulnud, mänginud ja kirjutanud muusikat erinevates žanrites ja paljudes erinevates koosseisudes (Estonian Voices, Levski, Paabel). Pidevas otsingus oma sõna ja oma heli kannul on Arno jõudnud sooloprojektini, kus akustiline põimub elektroonilisega, meloodiline abstraktsega, instrumentaalne vokaalsega, täpsus vabadusega.

 

Festival Võnge tähistab suvel oma viiendat sünnipäeva ning jõuab esmakordselt Lääne-Virumaale. Võnge 2019 toimub reedel ja laupäeval, 14. ja 15. juunil Tallinnast 90 km kaugusel asuvas maalilises Altja rannakülakeses. 

Rohkem infot festivali kohta leiad SIIN.