Inimesed

Evelin Ilves meenutab Kasahstani presidendi Nazarbajevi visiiti: Nursu oli rabatud! Isegi ta silmad olid veekalkvel (10)

Ohtuleht.ee, 24. märts 2019, 14:19
Evelin Ilves, Nursultan Nazarbajev, Toomas Hendrik IlvesFoto: ARNO SAAR
Kasahstani president Nursultan Nazarbajev teatas sellel nädalal oma ametist lahkumisest. Endine esileedi Evelin Ilves meenutas ühiseid hetki 2011. aasta kevadest, kui Nazarbajev Eestit külastas. 

"Kõigepealt - ta ei vastanud üldse Kesk-Aasia riigipeade stereotüübile," kirjutab Evelin. "Esimene mulje temast oli kui väga soojast ja päikselisest inimesest. Juba kohtumine Kadriorus avas tema laia silmaringiga haritud inimese ja väga avatud visionäärliku hoiakuga isiksuse. Ma ei oodanud seda ja see oli erakordselt meeldiv üllatus," kirjutab Evelin.

 

Kasahstani president Nursultan Nazarbajev teatas teisipäeval, 19. märtsil, et paneb kolmapäeval ameti maha. Tänavu 79-aastaseks Nazarbajev on seni Kasahstani esimene ja ainus president. Ta on alates Kasahstani iseseisvumisest 1991. aastal mitu korda võitnud presidendivalimised, viimati aprillis 2015, saades 97,75 protsenti valijate häältest. Tema praegune ametiaeg oleks pidanud lõppema tuleva aasta aprillis.

10 KOMMENTAARI

l
lgp la femme 27. märts 2019, 03:14
kuidas pole teil piinlik võrrelda EESTI PRESIDENTI selle tühikargaja evkaga .
s
26. märts 2019, 20:54
Saadame kohalikud erimeelsuste tekitajad ja mitte oskajad nursu juurde.. tal maad küll ja omasid on küllalt seal et mitte kasahhi õppida...
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee