„Võimas loodus“Foto: Hendrik Mändla
Toimetas Terttu Jazepov 22. märts 2019 12:54
Noor fotograaf Hendrik Mändla võitis oma Islandil tehtud fotoga „Võimas loodus“ maailma suurimal fotokonkursil Sony World Photography Awards Eesti rahvusliku kategooria esikoha.

Hendrik Mändla on 23-aastane Tarvastust pärit fotograaf, kes armastab pildistada atmosfäärilisi maastikufotosid. Konkursi võitnud töö näitab vaadet Valanhukuri mäe tipust Thormorkis Islandil. „Minu teekond fotograafina algas 2010. aastal, kui sain oma esimese kaamera ja hakkasin otsima erilisi hetki looduses. Sellest ajast peale olen pildistanud regulaarselt ja püüdnud parandada oma fotode kvaliteeti. Püüan alati anda oma fotodel vaatajatele edasi tugevat atmosfääri, mida ma pilti tehes tundsin,“ rääkis Mändla, kes on samal konkursil ka kahel eelneval aastal edukalt osalenud ja rahvusliku kategooria esikolmikusse jõudnud.

Mändla saab auhinnaks Sony tipptasemel fototehnika ja Mändla töö pannakse välja näitusele Sony World Photography Awards 2019, mis toimub Londonis 18. aprill – 6. mai 2019.

Eelmisel aastal valiti noormehe foto samal konkursil 50 parima avatud foto kategooriaase. „Ma ei osanud sellist teadet oodata,” tunnistas Hendrik toona Õhtulehele.

Sony World Photography Award, mida korraldab World Photography Organisation, on maailma kõige mitmekesisem fotokonkurss. 13. korda toimunud konkursile esitati kokku 326 000 töö üle 200 erinevast riigist ja piirkonnast pärit fotograafi poolt. Konkursil on esindatud valik maailma parimatest tänapäevastest fotodest, mis möödunud aasta jooksul jäädvustati. Fotode rahvusvaheline valik esindab žanri, stiili ja teemade mõistes tohutult mitmekesiseid töid fotokonkursi neljas kategoorias: professionaalide, avatud, noorte ja üliõpilaste kategooria.