Kobra esimene kontsertFoto: Alina Birjuk
Toimetas Terttu Jazepov 22. märts 2019 09:32
Ansambel Kobra esimene live-kontsert toimus vahetult enne naistepäeva, 6.märtsil, ning kogu kontserdi tulu annetas ansambel Eesti Naiste Varjupaikade Liidule.

"Hoidkem naisi meie ühiskonnas, toetagem neid ning julgustagem neid naisi, kelle elu ja kulgemist varjutab kodune füüsiline või vaimne vägivald, destruktiivsetest suhetest lahkuma. Just seetõttu otsustasid bändiliikmed, et nende esimene live-kontsert toimub naiste turvakodu toetuseks ning sinna annetati ka kogu saadud piletitulu," selgitab bändi solist Margus Vaher. "Esitasime endale küsimuse, mida meie viie mehena saame omalt poolt teha, et aidata omalt poolt veidikenegi meie ühiskonnas neid, kelle enda hääl on vaevukuuldav. Nii saigi üheskoos vastu võetud otsus, et me ei avalda toetust mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes", lisab ta.

Ühtlasi kutsub bänd üles ka teisi enda panust andma, et meie ühiskonnas oleks vähem nii füüsilist kui vaimset vägivalda ning et need, kes selle all kannatavad, saaksid parimat võimalikku abi. Annetada saab Eesti Naiste Varjupaikade Liidu kontole EE722200221047713249. Abiks on iga väike panus, sest paljude heade inimeste väike panus teeb kokku suure.

Ansambli heategevuskontserdist on ka jäädvustus, mida saab näha nende värske singli "Veidi veel" muusikavideos. Bändi kuuluvad laulja Margus Vaher, bassist Mart Veski, kitarrist Erkki Reimann, klahvpillimängija Tarmo Sillaots ja eesti roki raskekahurvägi, trummar ja vokalist Eimel Kaljulaid.