Inimesed

MEHE MÕRVA TELLIMISE PALK: endine iluduskuninganna peab surmani vangis istuma (1)

Triin Tael, 22. märts 2019 00:02
ELUKS AJAKS TRELLIDE TAHA: Áurea Vázquez Rijos 2015. aastal. Endine Puerto Rico iluduskuninganna mõisteti oma mehe tapmise korraldamises süüdi ning talle määrati eluaegne vabaduskaotus. Foto: AP/Scanpix

Endine Puerto Rico iluduskuninganna Áurea Vázquez Rijos mõisteti eluks ajaks vangi oma abikaasa mõrva korraldamise eest. Kohtuotsuse peale nutma hakanud endise Miss Puerto Rico Petite' pisarad ei suutnud kohtuniku südant pehmendada: too kuulutas, et usub vandemeeste kogu, mitte süüalust.

Adam Anhang tapeti Puerto Rico pealinna San Juani ajaloolises kvartalis 2005. aasta septembris. Jõukas Kanada kinnisvaraarendaja oli väljunud ööklubist koos oma iluduskuningannast abikaasaga, kellega ta oli naitunud vaid kuus kuud varem. New York Posti teatel oli 32aastane Winnipegist pärit Adam 12 tundi enne surma aga naisele teatanud, et soovib temalt lahutust. 

Algul paistis, et Anhang sai surma untsuläinud röövi käigus. Teda oli mitu korda noaga löödud ja raske munakiviga vastu pead pekstud. Kuna ka Vázquezel oli kergemaid vigastusi, ei osanud politsei naist kuriteoga seotuses kahtlustada. Päev enne pulmi olid Anhang ja Vázguez sõlminud abieluvaralepingu, milles mehe varandust hinnati enam kui 24 miljonile dollarile. Endisel iluduskuningannal oli dokumendi andmeil ligikaudu 62 300 dollari eest vara. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.12.2018
„Peab ikka tahtlikult pime olema, et mitte jõuda järeldusele, et Khashoggi mõrva tellis kroonprints!“
02.10.2018
PALGAMÕRV: Slovakkia uuriva ajakirjaniku tapmise eest maksti 70 000 eurot
14.07.2017
MÕRVARID, KELMID JA NARKOKURJATEGIJAD – inimesed, keda Eesti võimud üle ilma taga otsivad
29.06.2017
Boriss Nemtsovi mõrvarid mõisteti süüdi, tapatöö tellija jääb aga tabamatuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee