Inimesed

JJ-Street ja Eesti Esitajate Liit käivad kohut: EEL leiab, et tantsukool peab tundides kasutatava muusika eest maksma (18)

LISA KOMMENTAAR

K 29. märts 2019 00:32
Parem pane oma poeg teise kooli. Puhas ajupesu on see mis seal toimub. Noored on mõjutatud ostma ja tooma kogu raha neile. Olgu need siis esinemis riided, laagrid või koolitused küsi oma pojalt millal viimati käidi mõne teise tantsukooli üritusel? Kui jutt käib teineteise toetamisest... ja nüüd kui neilt küsitakse raha asja eest siis on neil probleem ???
Karin 29. märts 2019 00:25
Täitsa huvitav JJ Street ei ole mitte ainult noorte organisatsioon või huvikool. See on ka rahamasin, kus juba aastaid noorte pealt kõvasti raha teenitakse. Samuti on puhas vale, et neil vaid 30% tunni osas muusikat kasutatakse, seda saab õpilastelt endilt üle küsida. Muidugi nad võivad ka valetada kuna kõva manipulatsiooni töö on tehtud, et tegelikku tegevust varjata.Ja kui äriregistrit vaadata siis palju seal töötajaid on? Palju neil kodulehel treenereid on? Nendest tööjõu maksudest on samuti kõrvale hiilitud. Paras aeg, et keegi korra majja lööb. Seadus kehtib kõigile.
lugege palun autoriõiguse seadust! 27. märts 2019 07:37
§ 13 (2) Teose avalik esitamine võib toimuda ainult juhul, kui teose avalikku esitamist korraldav isik on saanud autorilt, tema õigusjärglaselt või autorit esindavalt kollektiivse esindamise organisatsioonilt eelnevalt loa (litsentsi) teose avalikuks esitamiseks. (3) Käesoleva paragrahvi 2. lõikes ettenähtud kord kehtib ka juhul, kui teost kavatsetakse avalikult esitada tehnilise vahendi (plaadi-, kasseti- või CD-mängija jms) vahendusel üldsusele avatud kohas. § 14 (1) Autoril on õigus saada tasu teose kasutamise eest teiste isikute poolt (autoritasu). jne...
Mikk 22. märts 2019 10:26
Siinkohal ei ole tegemist siiski piraatlusega. Nad võisid isegi plaadi osta, aga see ei anna sulle õigust seda avalikult esitada. Samuti ei ole EEL maksnud muusikutele oma tegevusaja jooksul ühtegi senti.
Asddsa 22. märts 2019 09:28
Muusikud kes on loonud muusikat peavad ka oma loomingu eest tasu saama. Ja ma ei pea silmas EELile maksmist, vaid ostke muusikat sealt kus need muusikud seda müüvad, mitte ärge kasutage Youtube ja Soundcloude ja muid asju, millest muusikud oma loomingu eest tasu ei saa. see on ka ebaõiglane! Jah, haridusasutus ja noortega tegelev organisatsioon nagu te olete, leian et EEL teeb valet asja, küll aga kui mängite muusikat siis mängige õiget asja, mitte piraatlust.
Rnx 21. märts 2019 21:54
Me tööl lõime lauataga tantsu termika saatel. Kuhu pean ülekande tegema? De.bii.likud
J 21. märts 2019 21:28
Tuleks siis igal tantsukoolid, trennisaalilt, kaupluselt raha nõuda kuna lastakse seal ka ju erinevat muusikat. JJ-Steeet igati noori toetav ja arendav 🙏🙏🙏
mati 21. märts 2019 19:37

... 21. märts 2019 13:38
Artiklit ka lugesid? Ei maksa, selles "probleem" ongi. Saaks kohtult ühe kohta pretsedendi ja saaks juba järgmine päev kõigile arved välja saata! See esitajate liit on ju kuulus oma rahakantimissoovide pärast, nende arvates peaks igalt müüdult usb seadmelt ja mälukaardilt jne maksma neile, sest äkki keegi salvestab sinna peale mõne muusikapala!
Kristiina 21. märts 2019 11:51
Mida värki, mul polegi sõnu selle peale, mu oma poeg käib selles tantsukoolis ja olen rahul. Aga kui tasud peaks veel suuremaks minema siis ei tea kas saaksin seda võimaldada sellises mahus.praegu tal kaks eri stiili trennid 4-5 korda nädalas. Laagrid ka lisaks. Treener tore ja seltskond tundub lahe. Lisaks harjutavad veel omal käl enne esinemisi jne
okei, 21. märts 2019 11:43
aga tantsukool peaks esitama arve muusika/muusikute reklaami eest!
Kas need liidu tegelased 21. märts 2019 11:18
maksavad iga kaubanduskeskuste külastamise eest ka ehitajatele ja arhitektidele?
mitu aastat see tagasi oli? 21. märts 2019 11:08
Kus hakati külapoe-omanikelt nõudma autoritasu, sest nende poes mängis raadio ja selle muusika eest oldi raadios juba makstud, aga ikka nõuti. Miskitpidi see lollus soikus. Et siis kui keegi ostab omale CD ja kuulab muusikat, siis peab ta selle eest maksma? Aga ta juba maksis. Et kui kuidagi lolliks minna ei saa, siis kuidagi ikka saab.
Lapsevanem 21. märts 2019 10:58
Kindlasti leiab Tantsukool ka neid pillimehi, kes LASTE arvelt väljapressimisega ei tegele. See esitajate liit aga esitagu oma räppajate rõvedusi ja roppusi kellelegi mujale
Eesti muusika järgi keegi ei tahagi harjutada....see on ainult lärmiks sobilik 21. märts 2019 10:55
Enne peaks see eel suutma tõestada, et ikka ESITATAKSE muusikat. Kusklit lindilt tulev kisa ei ole muusikaesitamine. Tahaks ka neile eel esitada arve mu kõrvakuulmise kahjustamise eest, mida need kaubakeskused ja poed ja kohvikud kõrvulukustavalt lasevad. Nende muusikute lärm on varsti Eestimaad ära neelamas.
e. 21. märts 2019 10:29
Tahaks ka kaebust esitada. Üks häbematu papagoi lendas akna tagant läbi ja vilistas Jacksoni Thrillerit. Pange ta maksma!®

abc 21. märts 2019 10:23
EEL ikka keerab täiega, mulle tundub. Raha vist täitsa otsas, soovitaks paremat muusikat teha, mida ka esitataks.
21. märts 2019 10:15
Ja kas kõik teised stuudiod maksavad neid tasusid või?