Elu

Vaata saadet igal neljapäeval kl 18 ÕL veebist ja FBst ja kl 22.15 TTV kanalil ning kordusena reede hommikul kl 10.45

VIDEO | „PUUDUTA MIND“ 70. SAADE | Krüptorahanduse ekspert on avastanud potentsiaali ka spirituaalses maailmas (9)

Anu Saagim, 21. märts 2019 20:08
Saade "Puuduta mind"; Asse Sauga; Anu Saagim; Sirje PresnalFoto: Stanislav Moshkov
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi 70. saate külalisteks on krüptoliidu juht, tervendaja ja müstikakooli vedaja Asse Sauga.

Vaata saadet igal neljapäeval kl 18 ÕL veebist ja FBst.

Krüptorahandus ja tervendamine, tundub nagu kahe täiesti erineva maailma kaks äärmust. “Võib-olla paljude jaoks ongi, kuid minu jaoks on need täna normaalsused ja igapäeva elu,” räägib oma viimase aasta teekonnast Asse Sauga, infotehnoloogia taustaga krüptorahanduse ja plokiahela ekspert, entusiast, koolitaja, raamatu autor ning investor, kes on avastamas oma täielikku potensiaali ka spirituaalses maailmas.

Saade "Puuduta mind"; Asse Sauga Foto: Stanislav Moshkov

Samal teemal

Kes on Asse Sauga?

Professioonilt olen infotehnoloogia taustaga ning viimased viis aastat olen keskendunud rohkem krüptorahandusele ja plokiahela tehnoloogiatele. Sest usun ja näen selle tehnoloogia suurt ja võimast potentsiaali aidata luua tervem maailm ning õpetada inimkonnale paremat majandamist nii iseenda kui emakese maa ressurssidega. Olen Eesti esimese krüptorahandust ja plokiahelat lahtiseletava raamatu autor. See ilmus alles hiljuti ja raamatu nimi on “Kõik sai alguse Bitcoinist.“ Lihtsas eesti keeles teos aitab mõista krüptorahanduse telgitaguseid ja selgitab lugejale mis on Bitcoin. Olen teinud ka lugematul hulgal koolitusi samal teemal, esinenud teles, raadios, andnud nõu, juhendanud, aidanud nii ettevõtteid kui avalikku sektorit ning käivitanud mitmeid projekte antud valdkonnas.

Miski pole võimalik ilma vaimse arenguteeta

Kuid see kõik poleks arvatavasti võimalik ilma minu vaimse arenguteeta, mida olen teadlikkult järginud umbes viimased kümme aastat. Juba noorena tajusin mingisugust sisemist teadmist, et kuskil on veel midagi, mis jääb meie viiest meelest väljapoole. Inimloomusesse on sisse kodeeritud lõputu janu ja uudishimu teadmiste ja kogemuste järele. Ja mitte asjata, sest see garanteerib pideva liikumise ja arengu meie eluteel.

Oma igapäeva töö kõrvalt alustasin aastaid tagasi hobikorras hüpnoosi uurimisega ja enda peal katsetamisega ning mind inspireerisid eriti Derren Browni showd. Võimas, milleks see mees inimpsühholoogia piire katsetades võimeline on. Edasi sattusin ma erinevatele koolitustele ja seminaridele justkui otsides midagi. Kuni leidsin Transpersonaalse Psühholoogia kooli kolme aastase kursuse. See oli väga õpetlik ja sügav endasse vaatamise koolitus väga erinevate tehnikate ning juhendajatega.

Lühidalt on tegemist tuhandete aastate vanuste iidsete, kindla liini kaudu õpetajalt õpilasele edasi antud õpetustega, mille eesmärk on võimendada ja ära kasutada meie enda loomulikku maksimaalset potentsiaali ja mitte ainult viie meelega piiratud maailmas vaid ka metamaailmas, mida kaasaegne teadus veel ei tunne.

Kooli kogemus kujunes tõeliseks väljakutseks

Orienteerudes samal ajal skeptikuna krüptoraha valdkonnas, mis kubiseb petuskeemidest, võite ehk oletada, milliseks väljakutseks selline koolitus mulle kujunes. Kuid siiski mitte. Eluterve skeptisismi juures olen alati avatud meelt hoidnud ning ennast “early adopteriks” pidanud. Nii ka sel korral, olin avatud ja võtsin kõik vastu. Ning vahel mõtlesin, et kuhu ma küll sattunud olen.

Koolitusele eelnes erasessioon elu aktivatsioon, mille käigus kogesin huvitavaid tajusi ning mis tekitas veel rohkem põnevust. Koolitus ise oli väga sügav, kvaliteetne ja kaetud maagia-hõnguline salapärasuse auraga. Koolitus lõppes pühaliku initsieerimise tseremooniaga. Sain sealt üksjagu põnevaid teadmisi ning võimsaid uusi kogemusi. Lisaks teatud tehnikad ja “tööriistad”, mida vaikselt igapäevaselt oli võimalik kasutama hakata.

Olen inimtüüp, kellele on progress oluline ja kui kaks nädalat pärast koolitust mu elus midagi ei muutunud, olin juba valmis  tunnistama endale, et ju siis pole minu jaoks ja peab edasi liikuma. Kuid natuke peale kahte nädalat juhtus midagi ning elu läks oluliselt huvitavamaks.

Lühikese õhtuse meditatsiooni käigus kogesin esimest korda midagi väga võimast ja seda ilma igasuguste abivahenditeta. Ja siis päevade edenedes hakkasin tajuma veidrat teistmoodi tunnetust oma kätes. Ma hakkasin tunnetama erinevaid energiaid ja nende tihedusi. Siis tuli see koht, kus ma läbi katsete ise-endaga teadsin, et midagi toimib kuid mul polnud õrna aimugi, misasi ja kuidas.

Me oleme harjunud, et kõigest peab aru saama ning teadma, kuidas mingi asi täpselt töötab. Kuid tegelikult alati ei pea aru saama – tööpõhimõttest palju olulisem on vahel tulemus, kogemus ning mis kõige peamine – eneseusaldus. Omaenda sisemine hääl.

Pole vahet kas asjad toimuvad päriselt või kujutame neid endale lihtsalt ette

Oluline taipamine minu jaoks oli vastus küsimusele “Kas see asi toimub päriselt või kujutan ma seda kõike endale ette?” Ja vastuseks on …trummipõrin…, et tegelikult pole mingit vahet sest tulemus on oluline. Ja tulemus oli vägagi olemas. Jätkus teekond koos müstikakooliga, mille käigus on mu maailmavaade üsna mitu korda muutunud. Ja see on olnud nii äge, jälle avastada, et mida rohkem sa õpid seda vähem sa tead.

Viimane aasta on olnud väga progressiivne täis manifesteerimist, õppimist, elu juhtimist, erinevaid märke, lõputult maagiat ning oma ego mõistmist. Enam ei tunne huvi ei alkoholi ega tubaka ning muude teadvust muutvate substantside vastu ning nädal tagasi loobusin ka suhkrutoodetest. Muuhulgas olen saanud võitu ka astmast. Olen valinud keskmisest kiirema arengu ning aasta jooksul teinud läbi viis suuremat ja palju väiksemaid klasse ning kolmekordselt initsieeritud.

Tänaseks on kogunenud mu tervendamise tööriistade pagasisse üle 15 erineva iidse maagilise praktika, mille tööd olen ise kogenud ja tajunud. Ning pidev areng, täis maagiat, armastust, tööd iseenda ja ümbritseva maailmaga jätkub. Ja ma võin teile ühe saladuse avaldada – meis kõigis on see potentsiaal olemas.

Meil kõigil on erinevad tajud, anded ja võimed olemas, mis ootavad aktiveerimist ja kasutamist. Lihtsalt me pole lubanud neil avalduda, koolisüsteem ja ühiskonnareeglid standardiseerivad meid kui indiviide selliselt, et me käituks korralikult oma viie meelega ja sellest justkui piisab. Kuid nii nagu mõnda lihast pole enne kasutatud kuni jõusaali minnakse, nii on ka meie erinevate võimetega.

Erinevad valdkonnad täiendavad ja toetavad üksteist

Minu puhul jätkub loomulikult põnev töö ka tehnoloogia poolel, olen seotud mitme erineva ettevõtmisega plokiahela valdkonnas ning hoian ja arendan oma ekspertiisi ka seal edasi. Ja tunnen, kuidas need kaks esmapilgul erinevat valdkonda tegelikult täiendavad ja toetavad väga hästi üksteist. Ükski äärmus üksi ei ole hea, tasakaal on oluline ning kaks äärmust annavad kokku väga hea tasakaalu. Tehnoloogia, loogika ja arusaamine on väga sobivad tegevused vasakule ajupoolkerale ning spirituaalsus, looming ja tunnetus sobivad paremale ajupoolkerale.

Ühe mu lemmik tsitaadi on öelnud samuti müstikakooli initsieeritu Tesla juba pea 100 aastat tagasi:

“Kui sa tahad aru saada universumist, siis õpi mõtlema energia, sageduse ja vibratsiooni võtmes.”

Seda ma siis nüüd õpin. Ja olen lõputult tänulik, et mu teed selle kooliga on ristunud. 

Saade "Puuduta mind"; Asse Sauga; Anu Saagim Foto: Stanislav Moshkov

Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi "Puuduta mind" 70. saate külalisteks on krüptoliidu juht ja tervendaja Asse Sauga.  

Vaata saadet „Puuduta mind“ igal neljapäeval kl 18 ÕL veebist ja FBst ja kl 22.15 TTV kanalil ning kordusena reede hommikul kl 10.45

Nüüd on võimalik kõiki saateid kuulata ja alla laadida ka Soundcloud`ist SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee