Inimesed

J. K. Rowling paljastas kahe Potteri-tegelase salajase homosuhte (4)

Triin Tael, 18. märts 2019 13:20
J. K. RowlingFoto: AFP/Scanpix

Harry Potteri saaga autor J. K. Rowling kinnitab, et Albus Dumbledore'i ja Gellert Grindelwaldi suhe on homoseksuaalne. See pole ainus vapustus, mida võlurpoisi lugude fännid on pidanud üle elama - mõni aasta tagasi ilmnes, et Harry sõbranna Hermione võis vabalt olla mustanahaline. 

„Nende suhe oli tohutult tuline,“ iseloomustas šoti menukirjanik Potteri sõsarsarja „Fantastilised elukad“ teise filmi, mullu esilinastunud „Grindelwaldi kuritegude“ Blue-ray DVD eriintervjuus Dumbledore'i ja Grindelwaldi läbisaamist. Seni on olnud selge, et hilisem koolipapa Dumbledore, keda filmis kehastab Jude Law, on gei ja armunud Grindelwaldi (Johnny Depp). Seni aga polnud filmifännidel aimugi, kas Deppi tegelaskuju Dumbledore'i tunnetele vastas.

Rowlingu kinnitusel oli suhe kirglik. „See oli armusuhe. Kuid nagu igas suhtes, olgu see hetero- või homoseksuaalne või mis sildiga tahes, ei või tegelikult iial teada, mida teine inimene tunneb. Seda ei või teada. Sa võid ainult arvata, et sa tead. Nii et mind ei huvita mitte niivõrd seksuaalne pool - kuigi usun, et selles suhtes on olemas seksuaalne mõõde -, kuivõrd emotsioonid, mida nad teineteise suhtes tundsid ning mis on lõppude lõpuks kõigi inimsuhete juures kõige köitvam.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.09.2019
Fännid elevil: kas tulekul on uus Harry Potteri film?!
22.07.2019
Kuidas õnnestus Harry Potteri osatäitjal lapstähtede needusest pääseda?
31.05.2019
J. K. Rowling annab välja neli uut võlukunstiraamatut
22.04.2019
„Harry Potteri“ tähte piinavad mäluprobleemid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee