Inimesed

Rea Lest: „Ratas on niimoodi veerenud, et olin hakanud igatsema hetke, kui jõuan korra sisse-välja hingata ja vaadata, mis mu ümber toimub.“  (74)

Aigi Viira, 16. märts 2019 00:01
Näitleja Rea LestFoto: Stanislav Moshkov
Kui näitleja Rea Lest vaatas esimest korda filmi „November“, tõmbusid tema käed ja selg higiseks. Igaks petteks oli ta kotti pistnud vahetussärgigi, et endale pärast kinosaali kannatuste rada värskem ja kuivem välimus anda. Nüüd, kaks aastat hiljem, kui Rea vaatas läbi oma viimase filmi „Skandinaavia vaikus“, ei paistnud ta sugugi närveldavat. Või siiski? „Närisin küüsi ja korisesin omaette, mis seal ikka!“ tunnistab Rea, et päris jäise rahuga ta iseennast ekraanil vaadata ei oska. Veel.

 „Olen nüüdseks natukene harjunud, et tuleb end suurelt ekraanilt vaadata,“ naeratab ta, et iseenese ekraanitoimetusi jälgida pole just kõige meeldivam. Hõre ja ebamugav on. „Üritad vaadata ikkagi filmi, mitte iseennast ekraanil. Mul ei ole filmi vaadates sellist asja olnud, et mõtleks: „Oh, Rea, kus nüüd panid hästi, hea töö!“ Tagantjärele tarkus ütleb ikka: „Oh, loll-loll, kuidas sa seda ei näinud? Seda oleks võinud hoopiski nii teha!“ Paljusid asju võiks teha teisiti, aga omas ajas need niimoodi välja kukuvad ja seda peab usaldama, et ju pidigi nii välja kukkuma ja nii on kõige parem. Ning sellisena ta ajalukku läheb.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2020
Henrik Kalmet lavastuse virtuaalproovidest: kui lavastaja midagi olulist ütles, siis just see lause hakkis!
29.03.2019
Martti Helde uuest filmist: tahan, et inimesed räägiksid üksteisega rohkem
19.03.2019
Martti Helde uues filmis „Skandinaavia vaikus“ säravad Rea Lest ja Reimo Sagor
12.02.2019
FOTOD | Rea Lest säras Berliini filmifestivali punasel vaibal ja osales Euroopa tõusva filmitähe programmis