Inimesed

Zuzu Izmailova: valimistulemus on pettumus mitte ainult rohelistele, vaid kogu ühiskonnale (101)

Toimetas Jaanika Vilipo, 14. märts 2019, 23:40
Zuzu IzmailovaFoto: Heiko Kruusi
"See valimistulemus oli pettumus mitte ainult Rohelistele vaid kogu ühiskonnale," ütles erakonna Eestimaa Rohelised juht Zuzu Izmailova saates "Ringvaade".

"Sest elamisväärne elukeskkond ei ole oluline mitte ainult Roheliste asi, vaid see on meie kõigi ühine mure."

Samal teemal

"Hirmutab see, et tulevane koalitsioon moodustub kahest erakonnast, kes on väga kliimaskeptilised." Poliitik teeks koheselt ettepaneku, et erakonnad kaaluksid Roheliste kaasamist valitsusse, kui kliimamuutuste võitlusevastast garantiid.

Saates tuli juttu 16aastasest Rootsi koolitüdrukust Greta Thunbergist, kes kandideerib Nobeli preemiale. Viimase aasta jooksul on Thunberg kuulsust kogunud, kui kliimamuutuste vastu võitleja ning kelle algatusel tuhanded koolinoored 15. märtsil tänavatele protestima lähevad, sealhulgas ka noored Tallinnast ja Tartust.

"See tüdruk on paljude sees, aga temas on julgus neid asju teha. Minul ja Rohelistel on väga hea meel, et tema mõju on jõudmas ka Eestisse." Zuzu ise on kliimaküsimuste meeleavaldustel osalenud ligi viis aastat. "Lootus on suur, et kui ka meie koolide õpilased hakkavad reedeti käima streikimas, siis ei ole poliitikutel enam võimalust pilku kõrvale pöörata."

Paljud õpetajad on äraootaval seisukohal - osad toetavad, teised leiavad, et ei ole mõtet poliitikat laste kaudu ajada. "Lastel ei olnud valimistel võimalus oma häält anda. See on nende viis, kuidas nemad saavad mõjutada poliitikute tegusid," leiab ta.

Zuzu arvab, et keskkonnateadlikus noorte inimeste hulgas on väga kõrge ning nad on pigem eeskujuks oma vanematele. "Lapsed teavad, mis maailmas toimub ja mida saab muuta."

"See ei vasta tõele, et Eesti on väike riik ja me ei saa midagi muuta. See on vabandus," leiab Roheliste juht. Ja kuigi võiks arvata, et üksikinimesest midagi ei sõltu, peavad riigid olema eeskujuks ja mõjutama ka üksikinimese otsuseid.

Täispikk saade on järelvaadatav SIIN

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee