Inimesed

GALERII | Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva tähistamise juhatasid sisse raamatuesitlus ning maalide näitus (1)

Toimetas Terttu Jazepov, 14. märts 2019 10:42
Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva tähistamise avaüritus.Foto: Aldo Luud
Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva tähistamise avaüritusena esitleti 13. märtsil kell 14 Tartus Mileedi Lille- ja Interjöörikeskuses Külli Leppiku raamatut „Aastaring pokudega. Mõtterännakud Edgar Valteri radadel“ ning Edgar Valteri maalide näitust.

Võru Instituudi välja antud raamat on pühendatud eelkõige Võrumaa loodusele, nagu ka näitusele välja pandud Edgar Valteri maalid, mida laiemale publikule varem avalikult esitletud polegi. „Raamatus on ühendatud Edgar Valteri originaaljoonistused pokudest loodusfotodega, mis on tehtud kunstniku viimases kodus Pöörismäel ja mitmel pool mujal ajaloolisel Võrumaal, kust kunstnik pokude loomiseks inspiratsiooni sai. Fotosid saadavad Külli Leppiku loodusest ja aja kulgemisest kantud mõtisklused. „Aastaring pokudega“ on mõeldud esmajoones täiskasvanutele, aga suurte inimeste juhendusel saavad raamatu abil jalutuskäigu talvest sügisesse teha ka lapsed,“ ütleb Võru Instituudi direktor Rainer Kuuba.

Samal teemal

Raamat ilmub kakskeelsena – võru ja eesti keeles. „Eriliseks teeb selle raamatu veel Urvaste-pärane võru keel. Kui Edgar Valteri kujutlusmaailmas tarnamätastest sündinud pokud oskaksid rääkida, siis pole võimatu, et nad kõneleksid just selles keeles,“ lisab ta.

„Edgar Valteri põnev, rikas ja ootamatu sisemaailm, mis maalidel vaataja pilgu ees lahti rullub, pakub küllaga mõtteainet ning tekitab emotsioone igas vaatajas. Meie soov oli kõik see pisut vabamas vormis ja ehk ka veidi ebatraditsioonilises keskkonnas võimalikult paljude vaatajateni tuua – interjöörikeskus kaubanduspinnana lubab maalinäitusest osa saada nii neil, kel tõsine kunstihuvi, kui ka neil, kes ehk galeriikülastust pisut snooblikuks peavad või kes juhuslikult keskuse kliendina näitusepaika satuvad,“ lausub MTÜ Kolm Musketäri juhatuse liige ja näituse kaaskorraldaja Triin Tallmeister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee