Stephen Hawking 2013. aastal.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 13. märts 2019 15:00
Kaheksa aastat astrofüüsik Stephen Hawkingi eest hoolitsenud medõe üle langetati karm otsus: Briti õendus- ja ämmaemandusnõukogu (NMC) otsustas, et Patricia Dowdy ei tegutsenud Hawkingit põetades kutsestandardite vääriliselt.

NMC teatel ei hoolitsenud Dowdy (61) maailmakuulsa teadlase eest nii, nagu tema amet nõuaks ning nagu Hawking väärinuks. 

The Guardiani teatel oli Dowdy üks Hawkingi mitmest medõest. Aastakümneid ränka lihashaigust põdenud teadlane suri mullu märtsis 76 aasta vanuses. Dowdy oli aidanud Stepheni eest hoolitseda kaheksa aastat. 2016 oli ta aga rasketes üleastumistes kahtlustuna töölt eemaldatud.

NMC teatel olid süüdistused puudutanud ebaausat käitumist rahaasjus ja patsiendi unarussejätmist. Ühtlasi heideti Dowdyle ette vajaliku kvalifikatsiooni puudumist ning soovimatust teha NMC-ga koostööd.

NMC otsusel ei tohi Patricia Dowdy enam medõena tegutseda. 

Hawkingi omaste esindaja sõnul on perel hea meel, et see traumeeriv katsumus on lõpule jõudnud ning Dowdy ei saa teistele samasuguseid piinu põhjustada nagu neile.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Onx 13. märts 2019 21:13
Tema parim ütlus- inimese elu on traagiline, kui ta ei oleks nii naljakas..
no on normaalne 13. märts 2019 17:40
või hoolitsenud ise? Kas need, kelle töö see on, ei pea head ja ausat tööd tegema? Töötad nii halvasti kui saad ja siis viskad teistele näkku - kui ei sobi, tee siis ise? Mõtle, mida suu sinu teadmata räägib. Tüüpiline eestlaslik arusaamine.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS