Teleseriaaliga "Padjaklubi" liituvad Liina Ariadne Pedanik ja Martti HallikFoto: TV3
Jaanika Vilipo 12. märts 2019 16:28
Täna õhtul stardib TV3 eetris „Padjaklubi” 11. hooaeg, milles teevad kaasa mitmed uued näod. Teiste seas Eesti juutuuberid Martti Hallik ja Liina Ariadne Pedanik.

Pakkumise noortele tegi „Padjaklubi” Laura ehk Grete Klein. „Kui me reisilt tagasi tulime, läksime castingule. See sobis neile ja nii me sinna kogemata sattusime,” räägib Martti hoogsalt. 

Liina on varemgi näitlemisega kokku puutunud, mängides kooliteatri muusikalis. „Aga see, mis on seriaalis mängimine, on ikkagi täiesti kauge maa. Seal käivad asjad teistmoodi. Aga see on olnud ikkagi kihvt kogemus ja suur õppetund meile mõlemale.”

„Me olime ka üpris närvis,” tunnistab Martti. „Aitasime teineteisel tekste lugeda ja õppisime neid pähe. Aga kohapeale jõudes tuli need ümber kohandada. Kuna ma ise olin veidi laisem ja ei jõudnud kõike kohe pähe õppida, siis minul oli isegi pisut lihtsam neid uuendusi vastu võtta. Ma ei olnud neid tekste pea sisse tampinud.”

Liinal seevastu oli olnud keerulisem. „Sa pead ikkagi rääkima enda moodi, et teksti enda omaks teha. Aga lõpuks saime kenasti hakkama ja meiega jäädi rahule,” lausus Liina.

Liina kehastab Maria sugulast Mirtelit, Martti aga Arti-nimelist tegelaskuju. Kes need tegelased täpselt on, ei saa juutuuberid enne hooaja avasaadet avaldada. Kui Martti on tavaelus pigem aktiivne ja elavaloomulisem ning Liina rahulikuma loomusega, siis seriaalis olid nende tegelaskujude natuurid vahetatud. „Kui mina mängin tagasihoidlikku, siis Liina on ülemeelikum. Meil olid rollid justkui vahetunud."

Enne jah-sõna ütlemist uuris Martti ka pisut maad. „Üks põhjustest, miks me selle pakkumise vastu võtsime, oli see, et seriaali lavastaja on Ergo Kuld. Teadsin, et ta on tugeva produktsiooniga. Kohe pea ees peale lennata ei saa, aga kui on tugev tiim, siis miks mitte."

Võttepäevadel oli Ergo Kuld noortele suureks abiks. „Ükskõik kui närvis sa ka ei oleks, kõik tegelikult tahavad, et sul läheb hästi,” ütleb Martti. Ergoga tehti eelnevalt ka kõik tekstid läbi. „Tema oli kõige suurem toetada kõige selle juures.”

„Ütlesin veel Ergole, kui ma ei ole usutav, siis saada mind kohe koju!” räägib Martti naerdes. „Õnneks seda ta ei teinud. Ta suutis meid väga hästi suunata.”