Inimesed

Suri Presley, Sinatra, Beach Boysi ja paljude teiste trummar 

Triin Tael, 12. märts 2019 15:17
LEGENDAARSED KÄED: Hal Blaine vajutas 2008. aastal oma käejäljed Hollywoodi rokkmuusikute kõnnitee RockWalki tsementi. Foto: AP/Scanpix
Elvis Presley, Frank Sinatra, Beach Boys, John Lennon - need on vaid mõned artistid, kelle hittidel mängis trummar Hal Blaine. Oma põlvkonna viljakamaid ja mõjukamaid trummimehi suri nüüd 90 aasta vanuses.

Tütrepoeg Andy Johnson rääkis uudisteagentuurile AP, et Hal oli surnud esmaspäeval oma kodus Californias Palm Desertis.

„Olen nii kurb, et ei oskagi midagi öelda. Hal Blaine oli niivõrd võrratu muusik ja sõber, et ma ei suuda seda sõnul kirjeldada,“ säutsus Beach Boysi staar Brian Wilson Blaine'i surmauudise peale Twitteris. Wilson nimetab Beach Boysi hitis „Good Vibrations“ mänginud Hali kõigi aegade parimaks trummariks. „Ta õpetas mulle nii palju ja tema panus meie edusse oli tohutu.“

Järelehüüetega ühines ka The Beatlesi legend Ringo Starr.

BBC Newsi teatel ei olnud Blaine'i nimi küll maailmakuulus, ent ta võis uhkustada 40 esikohasingliga. 150 laulu jõudis USA edetabeli esikümnesse. Nende seas on näiteks The Byrdsi „Mr Tambourine Man“, Elvise „Return to Sender“, Simon & Garfunkeli „Mrs Robinson“ , The Mamas and the Papase „California Dreamin'“ ning „Batmani“ tunnusmeloodia.

Hal Blaine'i tuntuim riff on The Ronettesi hiti „Be My Baby“ algul kõlav „boom-ba-boom-crack“, märkis BBC News.

Blaine mängis ta kaheksal laulul, mis pälvisid aasta salvestise Grammy, sealhulgas Simon & Garfunkeli hitil „Bridge Over Troubled Water“, 5th Dimensioni „Aquarius/Let The Sunshine“ ja Frank Sinatra laulus „Strangers In the Night“. „Õnnelikku reisi, vana sõber,“ kirjutas sotsiaalmeedias Sinatra tütar  Nancy, kellega Blaine tegi koostööd palas „Somethin' Stupid“.

Samal teemal

08.06.2020
Kuulsa isa tütar Nancy Sinatra saab täna 80aastaseks
09.06.2019
Beach Boysi liidri vaimuhaigus on taas ägenenud
31.03.2019
Tom Hanksist saab Elvise eluloofilmis rokikuninga mänedžer
18.03.2019
Suri „Pulp Fictioniga“ teist korda kuulsaks saanud surfikitarrikuningas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee