Teater

GALERII | Eesti vanim tegutsev meesnäitleja Peeter Jürgens tähistas sünnipäeva (9)

Toimetas Katharina Toomemets, 10. märts 2019 15:54
Peeter Jürgensi sünnipäevFoto: Heigo Teder
Eesti vanim tegutsev meesnäitleja, Ugala teatri grand old man Peeter Jürgens tähistas täna oma 80. sünnipäeva. Näitlejana on ta laval olnud alates 1965. aastast, mänginud ligi 200 lavastuses, pälvinud tehtud töö eest ridamisi tunnustusi ning 2014. aastal tunnistatud Eesti teatri aastaauhindadel parimaks meesnäitlejaks.

Roald Nazarov „Kõige lühem öö“ – endine sõber Roman Foto: Ugala teater

Jätkuvast tippvormist annavad tunnistust Ugala 99. hooajal publiku ette jõudnud lavastus “Meistrite liiga”, milles Peetril on kanda peaosa, ning vähem kui kahe nädala pärast publiku ette jõudev uuslavastus “Toru. Krossides läbi elu”, milles tal samuti kaalukas roll kehastada, vahendab Ugala avalike suhte juht Mari Nurk saadetud pressiteates. 

Astrid Reinla „Koduabiline“ – Julius Foto: Ugala teater

Tänasel sünnipäeval valmistasid Ugala teatri inimesed talle üllatuspeo, kuhu olid kogunenud nii endised kui ka praegused kolleegid teatrist, pereliikmed, sõbrad ja tuttavad. Lisaks rohketele õnnitlustele avati Ugala kammersaalis Peetri pikale näitlejakarjäärile pühendatud näitus, kuhu on koondatud fotod tema rollidest 55 aasta jooksul. Näitus jääb avatuks kuni märtsi lõpuni Ugala kammersaalis

Samal teemal

27.02.2017
FOTOD | Teatripäeva gala proov Ugalas: „Kes vana asja meelde tuletab, sel klaassilm peast välja!“
19.00.2001
Ugala parim meesnäitleja Peeter Jürgens kasvatab 3000 kaktust