Elizabeth II 7. märtsil 2019 Londoni teadusmuuseumis. Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 8. märts 2019 09:45
Elizabeth II tegi neljapäeval Londoni teadusmuuseumis oma esimese Instagrami-postituse.

Ajakirja People teatel kuulutas 92aastane monarh välja muuseumi suvise näituse, kus ta nägi kirja, mille maailma esimene arvutiinsener Charles Babbage oli kirjutanud kuninganna Victoriale ja prints Albertile. Äsja avatud Smith Centre'is puudutas Tema Majesteet arvutiekraani ning andis üheainsa liigutusega oma esimese panuse kuningliku pere ametlikule Instagrami kontole. 

Monarhi käe läbi ilmus Instagrami 1843. aastal saadetud kirja koopia. Seletuses seisab, et 1843. aasta juulis oli kuninganna vanavanavanaisal prints Albertil avanenud võimalus näha Babbage'i loodud „Difference Engine'i“ (erinevusemootor) prototüüpi. Insener kirjutas kuninglikule paarile, et on leiutanud ka „Analytical Engine'i“ (analüütiline mootor), millel luuletaja Byroni tütar Ada Lovelace'i lõi esimesed arvutiprogrammid. 

Kuninganna avaldas ka heameelt laste programmeerimiskampaaniate üle. „Tundub paslik avaldada see Instagrami postitus just teadusmuuseumis, mis on juba kaua toetanud tehnoloogiat ja innovatsiooni ning innustanud uut leiutajate põlvkonda.“