Inimesed

Rainer Sarnet: ainult filmitegemisega ära ei ela, seepärast teen ka teatrit (1)

Jaanus Kulli, 7. märts 2019 00:01
ESIMENE JUUBEL: Filmi- ja teatrilavastaja Rainer Sarnet ütleb, et 50aastase mehe jaoks on viis arvestatavat filmi Eesti mastaabis tubli saavutus. Foto: Erki Pärnaku

Pühapäeval oma esimest juubelit tähistanud filmirežissöör Rainer Sarneti kõige tuntum linatöö on kahtlemata fantaasiafilm „November“, mis tugineb Andrus Kivirähki menuromaanile „Rehepapp“. Uut filmi „Nähtamatu võitlus“ teeb ta raamatu „Mitte sellest maailmast“ põhjal, mis jutustab, kuidas automehaanikust saab pühak. Paraku on Eestis filmitöö natuke nagu õnnemäng ja sellest ei pruugi ära elada. „See on parasjagu nii raske, et kui midagi õnnestub, siis hoiab see sind kindlalt hapnikuaparaadi all,“ ütleb Rainer ja lisab, et raskuse kiuste ei vahetaks ta režissööriametit mitte millegi muu vastu.

Kui kaugel on sinu viimane täispikk mängufilm „Nähtamatu võitlus“?

Stsenaariumi esimene variant on valmis ja juba järgmisel nädalal (intervjuu toimus eelmisel nädalal – toim) sõidan Pariisi kohtuma stsenaariumi konsultandiga, kes mu töö üle vaatab, hinnangu annab ja ütleb, kuidas edasi minna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.12.2019
GALERII | KULTUURIST, KIRGLIKULT: Peeter Sauterit õnnitleti portreefilmi esilinastusel hella musiga väga intiimsesse kohta!
16.05.2018
RAINER SARNET: Arvo Kukumägi oli nagu laps – tal tuli naer ja nutt ruttu!
26.04.2018
„November“ võitis Saksamaa mainekal filmifestivalil parima filmi auhinna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee