Inimesed

Norra kroonprints pidi oma hobi tõttu noa all käima 

Toimetas Triin Tael, 6. märts 2019, 13:12
Norra kroonprints Haakon aprillis 2018 kohtumas Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga. Foto: Robin Roots
Norra kroonprintsile Haakonile tehti esmaspäeval Oslo keskhaiglas kõrvalõikus ning ta jääb kaheks nädalaks ametikohustuste täitmisest kõrvale. 

Iltalehti teatel sattus 45aastane prints operatsioonile oma harrastuse tõttu. Haakon on kirglik surfaja nagu ka tema abikaasa Mette-Marit. Surfipisikuga on kuninglik paar nakatanud ka oma lapsi printsess Ingrid Alexandrat ja prints Sverre Magnust.

Kuid kroonprints kannatas nn surfarikõrva all, mis tähendab luude tavatut kasvu  kuulmekäigus. Iltalehti teatel põhjustab see algul korduvaid kõrvapõletikke, kuid aja jooksul võib ka kõrvakuulmine halveneda. Luude kasv on kõrva kaitsereaktsioon sagedase kukkupuute peale külma veega. 

Kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit aprillis 2018. koos Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga. Foto: Robin Roots

Norra kuningakoja noorpere on viimasel ajal paraku teistegi tervisehädadega maadelnud. Mette-Maritil diagnoositi 2017. aasta lõpus asendivertiigo ehk healoomuline asendipeapööritus. Mullu sügisel teatas Norra õukond, et kroonprintsessil tuvastati ka krooniline kopsufibroos.

Samal teemal

5. september 2019, 10:16
VIDEO | Tulevane Norra kuninganna, printsess Ingrid läbis leeri
18. aprill 2019, 10:10
Norra kroonprintsi kõrvast leiti kasvaja
23. märts 2019, 10:00
Norra printsess Ingrid Alexandra teeb ajalugu
12. detsember 2018, 11:10
Norra kroonprintsess ei suutnud Nobeli galal pisaraid talitseda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee