Foto: Pexels.com
Ohtuleht.ee 4. märts 2019 10:35
Hollywoodi staar Gwyneth Paltrow ja endine pornokuulsus Jenna Jameson ei jõua madala süsivesikusisaldusega ketodieeti ära ülistada, kuid mitmed naised kurdavad, et selline menüü on nende intiimregioonis piinlikku probleemi põhjustanud.

Ketodieeti on nimetatud võrratuks salenemisvõimaluseks. Madala süsivesikusisaldusega toidu pruukimisel valdab organismi ketoosi: metaboolne seisund, mille puhul hakkab keha kasutama süsivesikute asemel kütteks rasva. Sellega võib kaasneda ebameeldiv hingeõhk, mida on võrreldud atsetoonihaisuga. 

Kuid väljaande Women's Health teatel kurdavad paljud naised, et ketodieedi tõttu on nende suguelundid lehkama hakanud. Uue hitt-dieediga kaasnev häda on tembeldatud juba ketokubemeks. Women's Healthi teatel pole selle nähtuse esinemist küll teaduslikult tõestatud, kuid uudist vahendanud DailyMail.com usutles naiste tervise eksperti dr Sherry A. Rossi, kelle sõnul võib toiduvalik tõepoolest ka tupelõhna muuta.

„Ütlus „Oled see, mida sa sööd“ kehtib tupest tulevate lõhnade puhul tõesti,“ kinnitas dr Ross Briti väljaandele. Arsti sõnul võib tupelõhn muutuda nii rasvade ja süsivesikute vahekorra muutumisel kui ka vürtsikate toitude söömisel. „Need tekitavad kaenla all, peanahal, genitaalide piirkonnas ... enam-vähem kõikjal iseäranis intensiivset lõhna.“

Toiduainetena, mis kehalõhnadele niimoodi mõjutavad, toob dr Ross esile küüslaugu, sibula, piparmündi, kurkumi, karri, sinihallitusjuustu, kääritatud toiduained, kapsa, lillkapsa, rooskapsa, brokoli ja spargli. 

Õnneks leidub toiduaineid, mis ebameeldivat tupelõhna neutraliseerivad ning võivad dr. Rossi sõnul naise suguelunditele lausa magusa lõhna ja maitse anda. Nii mõjuvad tema sõnul värske puuvili, puuviljamahlad, täisteravili ja Kreeka jogurt.