Film

Puruvaesest koristajast Oscari võitjaks: Olivia Colmani konarlik tõus filmimaailma tippu (1)

Triin Tael, 2. märts 2019 00:01
KUNINGANNA ANNE'INA: Olivia Colman filmis „Soosik“. Foto: VIDA PRESS

Aastaid tagasi oli Olivia Colman nii vaene, et tema ja ta abikaasa õhtusöögiks oli üksainus kartul, mille nad diivanipatjade vahelt kokku kraabitud pennide eest ostsid. Kuidas küll kõik on muutunud! Oma Oscari-rolli jaoks filmis „Soosik“ tuli näitlejannal käsu korras hõrgutisi vitsutada, et 15 kilo juurde võtta. 

Kui parima naispeaosatäitja Oscari üleandmisel Olivia Colmani nimi välja hõigati, oli inglanna vapustusest oimetu. Pisaratega pikitud ja liigutavalt hüplikus tänukõnes pöördus näitlejatar lisaks tavapärastele adressaatidele „režissöör-kolleegid-filmistuudio-pere“ ka ootamatu sihtrühma poole. „Kõigile väikestele tüdrukutele, kes parajasti sellist tänukõnet harjutavad – ei või iial teada! Ma töötasin kunagi koristajana ja mulle küll meeldis see töö, aga ma veetsin päris palju aega just sellist hetke ette kujutades.“

Sarah Caroline Olivia Colman tuli ilmale 1974. aastal Põhja-Norfolki kuulsa rannarajooni lähistel. Isa Keith oli maamõõtja, ema Mary medõde. „Neil mõlemal oli kõrge tööeetika,“ on näitlejanna ühes intervjuus öelnud. „Ema üle, kes pühendas elu inimeste ravimisele, olin eriti uhke,“ vahendab Daily Mail.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.04.2019
Noore printsess Diana osatäitja on leitud
17.03.2019
Telesari kujutab printsess Dianat üksildase enesevigastajana
12.03.2019
Oscari-võitjast Olivia Colmanist võib saada kleptomaan
03.03.2019
Melissa McCarthy jänkukeep solvas kostüümikunstnikku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee