Keep of KalessinFoto: Promomaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 1. märts 2019 11:29
28.-29. juunil Vana-Vigalas toimuv Hard Rock Laager kuulutas välja veel kolm esinejat, kelleks on kodumaine industrial metal masin Pedigree, Trondheimist pärit Keep of Kalessin ning äsja oma 30. sünnipäeva tähistanud Eesti rokilegend Metro Luminal.

25 tegutsemisaastat on näidanud, et Pedigree saab ajaga vaid hoogu juurde. Oma viimase plaadiga "Standard Sundown" tunamullu Eesti Muusikaauhindadelt nopitud juba teistkordne aasta metal-albumi tiitel, värske koosseis ning aina massiivsemaks muutuv kõlapilt annavad selgelt tunnistust tõusvast joonest. Pedigree anno 2019 ei tiksu kui viimase piirini üles keeratud peen kellamehhanism, vaid sammub tavotiselt ränkrasket takti, mis tambib kuulaja kaelani maasse, ja veidi veel. Lisaks klassikalisele kullafondile esitleb bänd HRL-is värsket singlit sügisel ilmuvalt uuelt albumilt.

Trondheimist pärit Keep of Kalessin on Eesti publikule juba tuntud tegija, kes on siia jõudnud mitmete tuuride raames. Bändi asutaja ning ninamees Obsidian C on korra üles astunud ka Vana-Vigalas aastal 2006 Satyriconi kitarristina. Keep of Kalessini enda läbimurre suurte nimede sekka toimus EP-ga "Reclaim", kui bändi kuulusid Satyriconi trummar Frost ja Mayhemi vokalist Attila Csihar.

Aastast 1995 tegutsenud Keep of Kalessin on nüüdseks välja andnud kuus albumit ning alates viimasest plaadist "Epistemology" on tegu trioga, kus lauljakohustused on üle võtnud Obsidian C isiklikult. "Epistemology" on segu tehniliselt perfektse kitrarrimänguga meloodilisest black'ist ja eepiliste vokaalidega melanhoolsest metal'ist, meenutades Dimmu Borgiri ja Dissectioni parimaid palasid.

Metro Luminal on läbi dekaadide ja erinevate koosseisude suutnud tänaseni jätkata omanäolist eestikeelsele publikule orienteeritud meloodilist poeesiaga flirtivat sõltumatut põhjalarokki. 2018. aastal ilmutati CD/LP/MC "Üheksast viieni" ja kraabiti sahtlist nüüdseks klassikaline materjal "Ainult rottidele", mis valati esmakordselt vinüülile. Metro Luminal on valmis viimistletud kontsertelamust pakkuma ka Hard Rock Laagri publikule ja nii vanad kui uued lood grillivad teie kõrvu ühel kaunil ja lühikesel suveõhtul Vana-Vigalas.

Lisaks Pedigreele, Keep of Kalessinile ning Metro Luminalile on tänaseks veel välja hõisatud üks peaesinejatest, kelleks on Briti ekstreem-metal bänd Carcass ning Soome thrash-metal fenomen Lost Society.

Raskemuusikasõprade suve tippsündmus Hard Rock Laager toimub Vana-Vigala müstiliselt kaunis jõekäärus tuleval suvel juba 18. korda. Traditsioone hoitakse au sees ka sel aastal: kahe päeva jooksul astub kahel laval üles ei rohkem ega vähem kui 22 artisti. Lisaks Eesti metal-bändide paremikule saab kuulda ja näha ka arvukalt välisartiste.

Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Lacuna Coil, Katatonia ja paljud teised.

Hard Rock Laager 2019 piletid on müügil kõigis Piletilevi müügipunktides ning Circle K teenindusjaamades, Tallinnas klubis Tapper ja pubis Woodstock ning Pärnus ja Tartus kaupluses Muusik.