Inimesed

Saint Laurent'i moešõul marssisid püünele haiglased kondikubud (7)

Toimetas Triin Tael, 28. veebruar 2019 17:06
Cindy Crawfordi tütar Kaia Gerber on praeguse aja edukamaid modelle, kuid Daily Mail juhib tähelepanu tema ülemäärasele kõhnusele. Foto: VIDA PRESS
Yves Saint Laurent'i moemaja tõotas kaks aastat tagasi loobuda ülikõhnade modellide kasutamisest, kuid Pariisi moenädalal marssisid legendaarse moemaja šõul poodiumile endistviisi kondikubud, pahandab Daily Mail.

Eelmisel nädalal kurtis briti tippmodell Edie Campbell, et Milano moenädalal tembeldati teda paksuks. 28aastane Campbell, kelle vööümbermõõt on 62 sentimeetrit, osutus enda sõnul liiga jämedaks, et pääseda ühe moešõu (moemaja nime ta ei nimeta) defilee esimodelliks.

Aastaid on moetööstust süüdistatud ebatervislike iluideaalide edendamises, mis võivad põhjustada toitumishäireid. 2017 tõotas YSL, et piirab liiga kõhnade modellide kasutamist, ning kutsus ka teisi moemaju samamoodi tegutsema, märgib Daily Mail. Kuid äsjane Pariisi šõu tõestas, et midagi pole muutunud, nendib lehe kolumnist Sarah Vine.

Cindy Crawfordi tütar Kaia Gerber on nüüdisaja edukamaid modelle, kuid Daily Mail juhib tähelepanu tema ülemäärasele kõhnusele. Foto: VIDA PRESS

Tema sõnul on olukord isegi hullem kui enne. „Ma pole 90. aastate nn heroin chic'ist saadik näinud niivõrd suures koguses kandilisi põlvi, närbunud sääremarju, turritavaid rangluid ja aukuvajunud silmi. Mis veelgi hullem: need rõivad on disainitud tüdrukuid veelgi kõhnemaks tegema,“ kurdab Vine. 

Modell Saint Laurent'i moešõul. Foto: VIDA PRESS

Samal teemal

01.12.2016
Lapsnaised ohustavad enda ja oma fännide tervist
14.09.2016
Victoria Beckhami moešõul marssisid kondikubud
08.04.2016
Kondikubuga Gucci reklaam keelati ära
09.02.2016
TRAAGILINE LÕPP: emaarmastusest ilma jäänud Karen Carpenter näljutas end surnuks