Inimesed

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu sai uue juhi (1)

Toimetas Jaanika Vilipo, 28. veebruar 2019 14:19
Keiu TelveFoto: Erakogu
Aprillist hakkab okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu juhtima Keiu Telve. Telve on õppinud Tartu Ülikoolis kultuuriteadusi ning kaitseb sel aastal doktorikraadi etnoloogias. Oma doktoritöös uurib Telve eestlaste töörännet Soome ja selle mõju peresuhetele.

Varem on Telve töötanud muuseumi rändnäituse projektijuhina. Lisaks on ta üles ehitanud kvalitatiivseid uuringuid pakkuva Rakendusliku Antropoloogia Keskuse ning kaasa löönud mitmetes rahvusvahelistes teadusprojektides.

Samal teemal

Telve juhtis muuseumis EV100 kingituseks loodud Eesti suurimat rändnäituse projekti „Masters of our own homes: Estonia at 100”. Näitus tutvustab Eesti aja- ja kultuurilugu ning see rändas eelmisel aastal nii Stanfordis kui ka Torontos ning Bostonis.

Varasemalt on Telve töötanud ka Tartu Linnamuuseumis. Ta on loonud koolidele mõeldud liikuva muuseumitundide komplekti „Muuseum kohvris” ja eest vedanud Tartu Linnamuuseumi kogukonnaprojekti „Üle Jõe”.

„Vabamul on suur potentsiaal olla kokkutulemise koht, põlvkondade ja kogukondade ühendaja ning diskussiooni tekitaja. Selles suunas jätkame koos meeskonnaga tööd. Pean väga oluliseks, et muuseum suudaks kõnetada nii muuseumi külastavaid inimesi kui muuta ennast nähtavaks ja kuuldavaks ühiskonnas aktuaalsete teemade avamisel. Vabamu läheb edasi liigutavate lugude jutustamisega lähiajaloost, uute leidlike näitusepaikade otsimisega ning ekspertidega koostöös kaasahaarava ja mõtlemapaneva sisu loomisega,” rääkis Telve.

Samal teemal

29.10.2018
Vabamus avatakse eesti ja vene noorte loodud ajaloonäitus
16.06.2018
GALERII | Vaata, kuidas möödus okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu avapäev
13.06.2018
VABAMU NOORE SILMADE LÄBI: muuseum tekitas täieliku hämmingu!