Inimesed

TIIBETI MÄGEDEST BERMUDA KOLMNURGANI: Kuidas valida reisiraamatut? 

Kristjan Väli, 1. märts 2019, 00:01
EESTLASE LEMMIKUD: Eelmisel aastal jõudis TOP 100 sisse Susan Luitsalu „Minu Dubai“.  2017. aastal ilmunud Tiit Pruuli raamatu „Minu maailm. Romaniku(te) heitlused“, mahtus väljatuleku aasta kõige müüdumate TOP 20 hulka ja on siiani populaarne.Foto: Tiina Kõrtsini

Milline on hea reisiraamat on keeruline küsimus, millele ühest vastust leida on raske kui mitte võimatu. Maitse on igal lugejal erinev. Küll aga saab välja tuua mõned näpunäited, soovitused ja pidepunktid, et reisiraamatute maailmas paremini orienteeruda.

Õhtuleht uuris valdkonna asjatundjate käest: Milline peaks olema hea reisiraamat, kuidas see poest üles leida ja miks eelistada vanakooli reisikirja moodsale internetifoorumile.

Tiit Pruuli on tuntud rännumees, kelle sulest ilmunud kümneid edukaid reisiraamatuid. Ta tunnistab, et hea reisiraamat on üldjoontes selline nagu hüva reis ise – silmaringi avaradav ja erutavaid emotsioone pakkuv kogemus.

„Aga raamat peab reeglina olema reisi kvintessents (tuum – K.V), mitte lihtsalt lohisev ümberjutustus, et siis nägin seda ja siis sõin seda. Reisiraamat ei tohi olla ka entsüklopeedia ümberjutustus, vaid peab ikka sisaldama isikliku kohaloleku tunnet, isiklikke läbielamisi. Ja selge see, et erinevad sihtgrupid vajavad eerinevaid reisiraamatuid. Kui 20-aastane neiu läheb esimest korda Austraaliasse, siis talle ja tema eakaaslastele on seal olulised ja põnevad hoopis teissugused asjad kui minule ja minu keskealistele sõpradele,“ sõnab Pruuli.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. mai 2019, 00:01
HOBUMATK LÄTTI: „Käi persse, uhke ratsamees, lase lillel õitseda!“
28. veebruar 2019, 16:39
UHIUUS PODCAST | „Jutupaunik“ on võrratu maiuspala igale raamatulugejale
28. veebruar 2019, 10:51
Algasid Olavi Ruitlase menuromaanil põhineva tragikomöödia „Vee peal“ filmivõtted
22. veebruar 2019, 09:00
Kino, teatrit ja kirjandust! Naistelehe kultuurisoovitused

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee